95. Latvijas čempionāts – 18.FINA pasaules čempionāta kvalifikācijas sacensības

No 1. līdz 3. martam RTU Ķīpsalas peldbaseinā norisināsies 95. Latvijas čempionāts 50m peldbaseinā – Starptautiskās peldēšanas federācijas atzītas 18.FINA pasaules čempionāta kvalifikācijas sacensības.

Latvijas čempionāts garajā ūdenī ir sezonas nozīmīgākās sacensības, kurās pulcējas ne vien Latvijas labākie sportisti, bet arī Latvijas valstspiederīgie, kas dzīvo un trenējas ārpus Latvijas, kā arī virkne sportistu no citām valstīm. Šogad čempionātā savu dalību ir apstiprinājuši sportisti no Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas, Ukrainas, Dānijas, Portugāles un pat ASV.

Starp aptuveni 400 sacensību dalībniekiem, spilgtākās peldēšanas sporta zvaigznes būs tieši no Baltkrievijas nacionālās izlases, kas Rīgā ieradīsies taisnā ceļā no treniņnometnes Spānijā.  Baltkrievu komandas līderis būs pasaules čempionātu laureāts Iļja Šimanovičs, kas decembrī notikušajā pasaules čempionātā 50m un 100m brasā izcīnīja sudraba medaļas, piekāpjoties vienīgi pasaules rekordistam Kameronam van der Burgam.

Arī no Latvijas sportistiem šajā čempionātā piedalīsies visi mūsu valsts labākie peldētāji, kas pretendēs ne vien uz Latvijas čempiona titulu, bet arī cīnīsies par kvalifikācijas normatīvu izpildi dalībai Eiropas Junioru čempionāta, Pasaules Junioru čempionātā, kā arī Pasaules čempionātā.

Lai gan līdz šim Latvijas čempionāts 50m peldbaseinā tradicionāli tika organizēts vasaras mēnešos, tā norises pārcelšana uz martu ir loģiska un funkcionāli iekļaujas starptautiskajā sacensību kalendārā, atvieglojot Latvijas labākajiem sportistiem mācību-treniņu procesa plānošanu, lai veiksmīgi sagatavotos Eiropas un pasaules čempionātiem.

Čempionāts RTU Ķīpsalas peldbaseinā sāksies 01. marta rītā plkst. 10:00 ar priekšsacīkstēm 50m br./st., 100m brasā, 200m uz muguras, 100m tauriņstilā un 400m br./st. Savukārt, čempionāta pirmās dienas vakara programmā plkst. 17:00 skatītājiem būs iespējams vērot cīņu par pirmajiem čempionāta medaļu komplektiem.

Arī turpmākajās divās dienās, 02. un 03. martā, čempionāta dalībnieki startēs pēc tās pašas sistēmas – no rīta cīnoties par vietu labāko astotniekā, bet vakarpusē jau par čempionāta medaļām. Kopumā čempionātā tiks sadalīti 32 medaļu komplekti individuālajās distancēs un 8 komplekti stafešu peldējumos.

Latvijas Peldēšanas federācija aicina ikvienu interesentu nākt un atbalstīt savus favorītus šajās sacensībās. Ieeja bez maksas

Čempionāta translācija tiešraidē būs pieejama kanālā Sportacentrs.com TV, kā arī interneta portālos. Tiešraides sākums katru dienu 10:00 (priekšsacīkstes) un 17:00 (fināli).

Sacensību norises vieta un laiks: 

Rīga, Ķīpsalas 5 (RTU Ķīpsalas peldbaseins), 01. – 03.03.2019

Priekšsacīkstes no plkst. 10:00;

Fināli no plkst. 17:00.

QR Code Business Card