Pasaules čempionātā aizvadīta sacensību piektā diena

Korejā aizvadīta 18. FINA pasaules čempionāta peldēšanas sacensību piektās dienas priekšsacīkstes, kurās uz starta izgāja divi Latvijas sportisti – Ieva Maļuka un Daniils Bobrovs. 

Maļuka, kas pirms divām dienām sasniedza jaunu nacionālo rekordu 200m brīvajā stilā, šodien startēja divas reizes īsākā distancē, kurā sportistei diemžēl neizdevās atkārtot iepriekš paveikto. Latvijas rekordiste šajā distancē pirmos 50m veica lēnāk nekā ierasts (27.17) un arī finiša taisnē nespēja atgūt iekavēto. Rezultātā rīdziniecei finišs pēc 56.19 sekundēm un 37.vieta starp 93 dalībniecēm.

Lai kvalificētos pusfinālam, sportistēm bija jāpeld ātrāk par 54.25 sekundēm. Latvijas rekords šajā distancē ir 55.57 sekundes un tika sasniegts šī mēneša sākumā notikušajā Eiropas Junioru čempionātā.

Tikmēr Daniils Bobrovs šodien čempionātā startēja 200m brasā. Latvijas rekordists šajā distancē visnotaļ ievērojami atpalika no sava labākā rezultāta un finišu sasniedza ar 42. rezultātu – divas minūtes un 17.07 sekundes (2:17.07). Bobrova labākais rezultāts, kas vienlaikus ir arī Latvijas rekords, ir 2:13.37 un tika sasniegts pirms diviem gadiem Rīgā.

18. FINA pasaules čempionāts peldēšanā norisināsies līdz 28. jūlijam un Latviju tajā pārstāv seši sportisti – Ieva Maļuka, Gabriela Ņikitina, Kristīna Šteina, Daniils Bobrovs, Didzis Rudavs un Ģirts Feldbergs.

QR Code Business Card