Latvijas čempionāta noslēdzošajā dienā jauns rekords

Šovakar pēc trīs dienu ilgiem sporta svētkiem ir noslēdzies Latvijas atklātais čempionāts, kurā līdzās pašmāju sportistiem starēja viesi no vēl astoņām valstīm – Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas, Krievijas, Baltkrievijas, Moldovas, Austrālijas un Kuveitas. 

 

 

Sacensību noslēdzošajā dienā tika noskaidroti Latvijas čempioni atlikušajās 6 individuālajās distancēs sievietēm un vīriešiem, kā arī 4x100m kombinētajā stafetē. Kvalikfikācijas peldējumu sesijā, jau trešo dienu pēc kārtas, ar jaunu Latvijas rekordu turpināja priecēt Kristīna Šteins, kas līdzās jau iepriekš izcīnītajiem rekordiem 100 un 200 metru distancēs uz muguras, pievienoja valsts rekordu arī šī stila sprinta distancē (29.93). 

Vakara programmā Šteins turpināja uzlabot savu sniegumu (29.74) un, sesto reizi pēc kārtas labojot nacionālo rekordu, kļuva par trīskārtēju Latvijas čempioni. Pirmo reizi ātrāk par trīsdesmit sekundēm peldēja arī otra Latvijas sportiste Arina Baikova (29.98), kurai šoreiz bronzas medaļa. Sudrabs igaunietei Sigridai Sepp.

Tāpat noslēdzošās dienas finālsacensību sesijā tika sagaidīta otrā cīņa starp Latvijas rekordistu Nikolaju Maskaļenko, un Eiropas junioru rekordistu, zviedru Johanesu Skagius, kuri šoreiz cīnījās par uzvaru 50 metru brasa peldējumā. Jāatgādina, ka sacensību pirmajā dienā divreiz garākajā distancē, abi sportisti finišēja ar absolūti vienādu rezultātu un kopā kāpa uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena. Šīs dienas duelī pārāks izrādījās rīdzinieks Nikolajs Maskaļenko (28.14), meistarīgo zviedru apsteidzot par nieka tiesu un atstājot otrajā vietā (28.45). Bronza Andrejam Frolovam (28.77), kurš sacensību priekšpeldējumos pirmo reizi savā sportiskajā karjerā izpildīja Starptautiskās klases sporta meistara normatīvu. 

Bezkompromisa cīņa līdz pēdējiem centimetriem risinājās 100 metru brīvā stila finālā.  Pirmais trijnieks „iepeldēja” 0,18 sekundēs. Pirmais finišu sasniedza Moldāvs Vladislavs Perju, pavisam nedaudz viņam zaudēja otrās un trešās vietas ieguvēji, attiecīgi Artūrs Pesockis un Igaunis Anders Sīms.

Citās distancēs par 91. Latvijas atklātā čempionāta uzvarētājiem kļuva: 50 metros brasā sievietēm Moldovas pārstāve Aleksandra Viničienco, 50 metros uz muguras vīriešiem Maksims Dzialendziks no Baltkrievijas, 200 metros tauriņstilā Baltkrieviete Vasilisa Zeliankeviča un Ali Aškanani no Kuveitas, 100 metros brīvajā stilā sievietēm Zviedrijas pārstāve Josefina Lundkvista, 200 metru kompleksajā peldējumā Aļona Ribakova un Zviedrs Linus Kants, 800 metros brīvajā stilā sievietēm Klāra Vīmana no Zviedrijas, un 1500 metros brīvajā stilā vīriešiem Igaunis Kregors Zirks (ar jaunu Igaunijas rekordu).     

Līdz ar to 91. Latvijas atklātais čempionāts peldēšanā ir noslēdzies. Paldies sportistiem, atbalstītājiem, tiesnešiem skatītājiem, un visiem pārējiem kuri gādāja par veiksmīgu sacensību norisi. 

One thought on “Latvijas čempionāta noslēdzošajā dienā jauns rekords

QR Code Business Card