Aicinām uz diskusiju par drošu vidi slēgtās un atklātās ūdenstilpēs

Piektdien, 8. februārī, norisināsies diskusija “Ko nezinām par drošību pie ūdens”. Diskusiju rīko Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) sadarbībā ar Mārupes novada domi, Latvijas Peldēšanas federāciju (LPF) un “Elektrum olimpisko centru” (EOC).

Reģistrācijas saite dalībai diskusijā: https://ej.uz/pardrosuvidipieudens.

Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju dzīvo ūdens tuvumā. Latvijā noslīkušo cilvēku īpatsvars ir visaugstākais Eiropā. Vidēji gadā noslīkst tikpat cilvēku, arī bērni, cik dzīvību zaudē uz ceļiem.

Kādi normatīvi regulē drošību slēgtās un atklātās ūdenstilpēs?Kā tiek apsaimniekotas publiskās peldvietas un peldbaseini? Cik katrs esam zinošs un atbildīgs par savu un līdzcilvēku uzvedību pie ūdens? Ar kādiem preventīviem pasākumiem un kādu instanču sadarbību lielāko daļu nelaimes gadījumu varētu novērst?

Diskusijas dalībnieki būs LPS padomniece reģionālās attīstības jautājumos Ivita PeipiņaSlimību profilakses centra Veselības statistikas nodaļas veselības aprūpes statistiķe Ilze Maļkeviča, LPF prezidents Aivars PlatonovsLatvijas Ārstu biedrības Valdes loceklis NMPD ārsta speciālista brigādes ārsts anesteziologs reanimatologs Roberts Fūrmanis, LPF Peldbaseinu sertficēšanas komisijas vadītājs Ģirts Treiguts,EOC peldbaseinu un peldētapmācības programmu vadītājs Gustavs Zālītis unRīgas pašvaldības policijasDrošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes galvenais speciālists Jānis Skrims.

Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis: “Statistika vēsta: teju puse noslīkušo ir vīrieši darbaspējīgā vecumā no 40 līdz 59 gadiem. Nāves cēlonis nav, piemēram, lauzts mugurkauls, bet gan neziņa par drošu uzvedību pie ūdens. Sadarbojoties, meklējot risinājumus, veicot preventīvus pasākumus, varam novērst nelaimi, pasargāt un izglābt Latvijas iedzīvotājus.”

Pasākuma Facebook lapa: https://www.facebook.com/events/2372124379696937/.

Reģistrācijas saite dalībai diskusijā: https://ej.uz/pardrosuvidipieudens.

Pasākums norisināsies latviešu valodā.

Diskusija norisināsies 8. februārī plkst. 9–13 Mārupes Kultūras namā Daugavas ielā 29 Mārupē.

QR Code Business Card