Blohinam Latvijas rekords un olimpiskais normatīvs

Veiksmīgais starts Konstantīnam Blohinam padevās šodien, 31.LEN Eiropas čempionāta sacensību atklāšanas dienā, kurā sportists izgāja uz starta 100m uz muguras peldējumā.

 

 

 

K. Blohins (tr. S. Kurmeļevs) 100m uz muguras peldējumu veica 56,28 sekundēs, kas ļāva sportistam ieņemt 25 vietu 43 sportistu vidū. Jāuzsver, ka Blohina sasniegtais rezultāts ir ne tikai jauns personīgais un Latvijas rekords šajā distancē, bet arī atbilst FINA noteiktajiem XXX Londonas Olimpisko spēļu olimpiskās atlases kritērijiem (Olympic Selection Time) – 56.30s.

Vienā peldējumā ar K. Blohinu startēja arī Pāvels Vilcāns (tr. S. Kiseļevs), kurš, peldot, finišēja ar 33.labāko rezultātu čempionāta dalībnieku vidū – 56,92 sekundes. Arī Vilcānam šis ir bijis labākais sniegums šajā distancē un pirmo reizi izpildīts starptautiskās klases sporta meistara normatīvs 50m peldbaseinā.

Tāpat šodien mūsu valsti Eiropas čempionātā pārstāvēja Gabriela Ņikitina (tr. V.Maslovskis), kura 50m tauriņstila distanci veica 27,91 sekundē, ieņemot 29.vietu starp 47 dalībniecēm, Pāvels Kondrahins (tr. V. Solovjovs), kurš šo pašu distanci veica 25,26 sekundēs, kā arī Uldis Tazāns, kurš 100m brasa peldējumā finišēja pēc vienas minūtes un 05,15 sekundēm (1:05,15).

Atgādinām, ka 31.LEN Eiropas čempionāts peldēšanā Ungārijas pilsētā Debrecenā norisināsies līdz 27.maijam un tajā Latviju pārstāv 8 sportisti. rīt, 22.maijā mūsu sportisti izies uz starta 200m brīvā stila peldējumā (U.Kalniņš), 100m brasā (A.Ribakova, E.Aizpuriete), 200m kompleksā (P. VIlcāns) un 100m br./st. (G. Ņikitina)

Sacensību programma ir pieejama čempionāta oficiālajā mājas lapā, savukārt starta programma un rezultāti ir atrodami omegatiming.com lapā, kura čempionāta laikā nodrošinās arī sacensību rezultātu pārraiditiešsaistē. Tāpat Eiropas čempionāts tiks translēts televīzijā. Translāciju nodrošinās lielākais Eiropas sporta kanāls Eurosport.


QR Code Business Card