Budapeštā sākas pasaules junioru čempionāts

Rītdien, 20. augustā, Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā tiks dots starts 7. FINA Pasaules junioru čempionātam peldēšanā, kurā Latviju pārstāvēs trīs sportisti – Arina Sisojeva, Ieva Maļuka un Didzis Rudavs.

Šajā čempionātā Latvijas sportistiem ir iespējas cīnīties par vietu ne vien pusfinālā, bet arī labāko astotniekā. Visaugstākais pieteikuma laiks starp mūsu sportistiem ir Didzim Rudavam – 2018.gada Eiropas junioru čempionāta sudraba medaļas ieguvējs 50m brasā ir izsēts ar sesto labāko rezultātu. Tāpat jelgavnieks čempionātā startēs arī 100m brasā un sev mazāk ierastās distancēs – 50m br./st. un tauriņstilā.

Ar astoto labāko rezultātu 100m br./st. meitenēm ir pieteikta Latvijas rekordiste šajā distancē Ieva Maļuka. Rīdziniece savu karjeras labāko rezultātu sasniedza šī gada jūlija sākumā notikušajā Eiropas junioru čempionātā un var cīnīties par augstu vietu arī šajā čempionātā.

Reālas izredzes uz iekļūšanu planētas labāko sešpadsmitniekā Maļukai būs arī 50m brīvajā stilā un 50m tauriņstilā. Savukārt 200m br./st. un 200m kompleksajā peldējumā Latvijas rekordistei attiecīgi 30. un 31. pieteikuma laiks.

Veiksmīga starta rezultātā labas iespējas cīnīties par iekļūšanu pusfinālā ir arī rīdziniecei Arinai Sisojevai, kura čempionāta pirmajā dienā debitēs pasaules mēroga sacensībās ar startu 50m brasā. Sisojevai šajā distancē ir 19. pieteikuma laiks. Tāpat Sisojeva čempionātā startēs arī 100m un 200m brasā.

Latvijas sportistus šajā čempionātā pavada Sergejs Kurmeļevs, Jūlija Kuzmina un fizioterapeite Alma Vītola.   Savukārt tiesnešu rindās šajā čempionātā debitēs FINA kategorijas tiesnesis Reno Jēkabsons.

Laika posmā no 04.-19. augustam Latvijas komanda dzīvoja un trenējās Horvātijā

Čempionāta starta protokoli un rezultāti

 

QR Code Business Card