Jurim Rodem piešķirts augstākais valsts apbalvojums

Valsts prezidents un Ordeņu kapituls, tuvojoties 4. maijam – Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienai, par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā piešķīris augstāko valsts apbalvojumu daudzkārtējam Latvijas rekordistam un čempionam, izcilam peldēšanas trenerim un peldēšanas sporta dzīves vadītājam Jurim Rodem.

Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ordeņu kapituls 2017.gada 31.martā nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā Jurim Rodem piešķirt Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiru un iecelt par ordeņa kavalieri. Svinīgā apbalvojumu pasniegšanas ceremonija notiks 2017. gada 3. maijā Rīgas pilī.

Juris Rode (1933.) peldēšanai pievērsies 1949.gadā, startējot VEF rūpnīcas spartakiādes peldēšanas sacensībās, kad arī nolēmis sākt trenēties nopietni, jo “ar prasmēm, kuras ieguvu ganu gaitās Cēsu pagasta “Lejaspeļu” pirts dīķī, man likās par maz”. Jau pirmajā treniņu sezonā, kura tika aizvadīta savas vienīgās treneres Lilijas Pētersones vadībā, J.Rode uzrādīja tam laikam pieklājīgu rezultātu 100m brīvā stila distancē (1 minūte un 14 sekundes) un tika uzņemts republikas izlasē dalībai PSRS jaunatnes meistarsacīkstēs, kur izcīnīja 5.vietu.  Tai pašā sezonā J. Rode Latvijas PSR republiku pārstāvēja  arī PSRS čempionātā un Baltijas spartakiādē.

Latvijas PSR čempiona titulu 100m brīvajā stilā J.Rode pirmo reizi izcīnīja 1952.gadā un šajā distancē republikas čempiona godā noturējās sešus gadu, līdz 1957.gadam, kad pārstāja nopietni trenēties. Šajā laika posmā J.Rode labojis republikas rekordus vairākkārtīgi – sākot no 1:04.9 (1953.g.) līdz 1:02.7.

Pārtraucot aktīvās peldētāja gaitas J.Rode palika peldēšanas sportā un sāka strādāt par treneri SB “Dinamo”, Liepājā, VEF peldbaseinā, SB “Daugava”, kā arī Rīgas Specializētajā peldēšanas skolā (RSPS), kur ilgus gadus bija arī sporta skolas direktors. Savā ilgstošajā trenera karjerā J.Rode ir sagatavojis desmitiem Latvijas sporta meistarus, Latvijas čempionus un Latvijas izlases dalībniekus, kas godam pārstāvējuši Latviju arī starptautiskā mērogā. Juris Rode savulaik saņēmis arī LPSR Nopelniem bagātā trenera nosaukumu.

2013. gadā Rode saņēma Rīgas domes apbalvojumu “Par mūža ieguldījumu” sportā.

QR Code Business Card