Ar vēl vienu Latvijas rekordu Kauņā noslēdzies Baltijas valstu čempionāts, kurā Latvijas sportistu bilancē kopumā 5 nacionālie rekordi, četri izpildīti Jaunatnes Olimpisko spēļu A normatīvi, kā arī virkne uzvaru junioru un Open grupās.
Čempionāta noslēdzošā sesija iesākās ar aizraujošo cīņu 100m br./st. peldējumā sievietēm, kur ar jauna personiskā un vienlaikus arī valsts rekorda palīdzību Baltijas valstu čempiones titulu izcīnīja Gabriela Ņikitina (56.55). Nieka četras simtdaļas Ņikitinai piekāpās labākā juniore šajā distancē Ieva Maļuka, kas arī spēja peldēt ātrāk par līdzšinējo valsts rekordu.
Atgādināsim, ka sacensību pirmajā dienā Latvijas rekordi krita vēl trīs reizes – no sākuma Ieva Maļuka 200m br./st. pārspēja Agneses Ozoliņas panākumu (2:06.15), bet finālā ievērojami uzlaboja jau sev piederošo nacionālo rekordu šajā distancē (2:05.56), finišu sasniedzot pēc divām minūtēm un 3.15 sekundēm (2:03.15). Tāpat Maļuka kopā ar Gabrielu Ņikitinu, Arinu Baikovu un Mariju Gobergu spēja labot pirms četriem gadiem sasniegto nacionālo rekordu 4x100m br./st. stafetē. Jaunais rekords šajā distancē ir trīs minūtes un 53.91 sekunde (3:53.91).
Svarīgi uzsvērt, ka Maļuka šajā čempionātā ne vien kļuva par visvairāk titulēto sportisti, bet arī spēja izpildīt Pasaules Jaunatnes Olimpisko spēļu A normatīvu gan 100m, gan 200m br./st. peldējumā. Tikmēr Arina Baikova, kurai jau bija A normatīvs 50m uz muguras, šādu pašu panākumu sasniedza arī br./st. sprintā (26.45), bet Didzis Rudavs kļuva par pirmo no Latvijas zēniem, kas izpildījis Jaunatnes Olimpisko spēļu A normatīvu. Jelgavniekam normatīvs padevās 50m brasā, kur, finišējot pēc 28.84 sekundēm, sportists izcīnīja bronzas medaļu open grupā.
Kopumā Latvijas sportisti individuālajās disciplīnās izcīnīja 15 uzvaras, 19 otrās vietas un 14 bronzas medaļas. Lielākais medaļu klāsts tika izcīnīts tieši junioru kategorijā, kur mūsu sportisti uz goda pjedestāla kāpa 23 reizes.
Latvijas sportistu izcīnītās godalgotās vietas
Jauniešu grupā
Ņikita Gorbačovs (200m br./st.) – 1.vieta (2:02.89)
Ņikita Gorbačovs (200m kompleksā) – 2.vieta
Kristaps Miķelsons (200m uz muguras) – 2.vieta
Ģertrūde Grjunberga (400m kompleksā ) – 2.vieta
Germans Golcvarts (200m brasā) – 3.vieta
4x100m br./st. stafete zēniem (N. Gorbačovs, D. Suhanovskis, E.M. Lisuks, J.R.Sniedze) – 3.vieta
4x100m kombinētā stafete zēniem (K. Miķelsons, G. Golcvarts, D. Suhanovskis, N. Gorbačovs) – 3.vieta
4x100m kombinētā stafete meitenēm (E. Fersta, Z. Pettinena, G. Grjunberga, P. Žvīgure) – 3.vieta
Junioru grupā
Ieva Maļuka (50m br./st.) – 1.vieta (26.62)
Ieva Maļuka (100m br./st.) – 1.vieta (56.84)
Ieva Maļuka (200m br./st.) – 1.vieta (2:05.56)
Ieva Maļuka (400m br./st.) – 1.vieta (4:38.88)
Artjoms Mačehins (100m br./st.) – 1.vieta (52.59)
Tomass Jegorovs (100m uz muguras) – 1.vieta (59.05)
Jānis Vitauts Siliņš (100m brass) – 1.vieta (1:04.10)
Artjoms Mačehins (50m br./st.) – 2.vieta
Jānis Vitauts Siliņš (200m brasā) – 2.vieta
Arina Sisojeva (200m brass) – 2.vieta
Dāvis Slišāns (200m uz muguras) – 2.vieta
Jekaterina Troča (200m tauriņstilā) – 2.vieta
Rinalds Puķītis (100m tauriņstilā) – 2.vieta
Marija Annija Goberga (200m kompleksā) – 2.vieta
Artūrs Markovs (200m kompleksā) – 2.vieta
Arina Sisojeva (200m brasā) – 2.vieta
Viktorija Gračova (200m uz muguras) – 2.vieta
Jekaterina Troča (100m tauriņstilā) – 2.vieta
Artūrs Markovs (200m br./st.) – 3.vieta
Jana Dobrjanska (200m brass) – 3.vieta
Roberts Zemturis (50m br.st.) – 3.vieta
Ksenija Griboka (200m brasā) – 3.vieta
Rinalds Puķītis (200m tauriņstilā) – 3.vieta
4x100m kombinētā stafete (T. Jegorovs, J.V. Siliņš, R. Puķītis, A. Mačehins) – 1.vieta (3:54.47)
4x100m br./st. stafete (M.A. Goberga, K. Maskava, A.M. Kalniete, I. Maļuka) – 1.vieta (4:00.39)
4x100m kombinētā stafete (V. Gračva, A. Sisojeva, I. Maļuka, M.A. Goberga) – 2.vieta
4x100m br./st. stafetē (R. Puķītis, A. Markovs, A. Mačehins, D. Slišāns) – 3.vieta
Open grupā
Ieva Maļuka (400m br./st.) – 1.vieta (4:27.08)
Ieva Maļuka (200m br./st.) – 1.vieta (2:03.15)
Gabriela Ņikitina (50m tauriņstilā) – 1.vieta (27.10)
Gabriela Ņikitina (50m br./st.) – 1.vieta (25.77)
Nikolajs Maskaļenko (50m brass) – 1.vieta (28.74)
Ģirts Feldbergs (100m uz muguras) – 1.vieta (56.55)
Arina Baikova (50m uz muguras) – 1.vieta (29.69)
Arina Baikova (100m uz muguras) – 2.vieta
Arina Baikova (200m kompleksā) – 2.vieta
Daniils Bobrovs (100m brass) – 2.vieta
Daniils Bobrovs (200m brass) – 2.vieta
Pāvels Vilcāns (50m tauriņstilā) – 2.vieta
Nikolajs Maskaļenko (50m tauriņstilā) – 3.vieta
Didzis Rudavs (50m brass) – 3.vieta
Jānis Vitauts Siliņš (100m brass) – 3.vieta
Jānis Vitauts Siliņš (200m brass) – 3.vieta
Arina Baikova (50m br./st.) – 3.vieta
Ģirts Feldbergs (200m uz muguras) – 3.vieta
Rinalds Puķītis (100m tauriņstilā) – 3.vieta
Tomass Jegorovs (50m uz muguras) – 3.vieta
4x100m kombinētā stafete sievietēm (A. Baikova, A. Sisojeva, G. Ņikitina, I. Maļuka) – 2.vieta
4x100m br./st. stafete sievietēm (G. Ņikitina, A. Baikova, M. Goberga, I. Maļuka) – 2.vieta
4x100m kombinētā stafete vīriešiem (G. Feldbergs, D. Bobrovs, N. Maskaļenko, J. Boicovs) – 2. vieta
4x100m br./st. stafete vīriešiem (G. Feldbergs, N. Maskaļenko, D. Bobrovs, J. Boicovs) – 3.vieta