Kazaņā sākas Eiropas Junioru čempionāts

Šodien, 01. jūlijā, seši jaunie Latvijas sportisti dodas uz Kazaņu, kur jau pēc divām dienām sāksies Eiropas Junioru čempionāts peldēšanā. 

Latviju šajā čempionātā pārstāvēs seši sportisti – Ieva Maļuka, Arina Sisojeva, Didzis Rudavs, Artūrs Markovs, Marko Priednieks un Rihards Kahanovičs. Sacensību pieteikumos visaugstākajā pozīcijā atrodas 2018.gada Eiropas Junioru čempionāta sudraba medaļas ieguvējs 50m brasā Didzis Rudavs, kurš arī šogad šajā distancē atrodas starp pieciem ātrākajiem sportistiem. Šajā distancē startēs arī Marko Priednieks un Rihards Kahanovičs. Visi trīs minētie sportisti izies uz startu arī 100m brasā, savukārt Priednieks un Kahanovičs startēs arī 200m brasā.

Reālas iespējas cīnīties par vietu finālā būs arī Ievai Maļukai, kas 50m br./st. ir pieteikta ar 9 labāko rezultātu, savukārt 100m br./st. sportistei 10 labākais pieteikuma laiks. Jāatgādina, ka pērn tieši 100m br./st. distancē Maļuka izcīnīja augsto 5.vietu. Tāpat Maļuka šajā čempionātā startēs 200m un 400m br./st., 50m tauriņstilā, kā arī 200m kompleksā.

Vēl čempionātā startēs Arina Sisojeva, kas startēs gan 50m brasā, kur ir izsēta ar 16 labāko rezultātu, gan 100m un 200m brasā. Tikmēr Artūrs Markovs Eiropas Junioru čempionātā startēs garajās disciplīnās – 200m, 400m un 800m br./st., kā arī 200m kopleksā.

Latvijas sportistus šajā čempionātā pavadīs delegācijas vadītāja Jūlija Kuzmina, trenere Astra Ozoliņa un fizioterapeite Alma Vītola.

Eiropas Junioru čempionāts Kazaņā  sāksies trešdien, 03. jūlijā, un ilgs piecas dienas.

Čempionāta tehniskā informācija un rezultāti pieejami oficiālajā mājaslapā.

A. Sisojevas, A. Markova un M. Priednieka dalība LEN Eiropas Junioru čempionātā tiek nodrošināta ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansiālu atbalstu. Līdzfinansējums 550.00 EUR katram sportistam piešķirts daļējai ceļa un dzīvošanas izdevumu segšanai.

 

QR Code Business Card