Latvija iegūst tiesības rīkot Ziemeļvalstu Jaunatnes čempionātu

Šī gada janvāra nogalē notikušajā Ziemeļvalstu Peldēšanas federāciju kongresā federāciju pārstāvji ir apstiprinājuši Latvijas pieteikumu uzņemt 2018.gada Ziemeļvalstu Jaunatnes čempionātu, par sacensību norises datumu izvēloties š.g. 14.-15. jūliju.

Ziemeļvalstu Jaunatnes čempionāts ir reģiona vērienīgākās un nozīmīgākās jauniešu sacensības, kurās piedalās visas deviņas Ziemeļvalstu Peldēšanas federāciju apvienības dalībvalstis (Dānija, Somija, Norvēģija, Zviedrija, Islande, Fēru salas, Latvija, Lietuva, Igaunija), kā arī īpaši ielūgtās komandas, kas šogad ir Nīderlandes un Šveices jauniešu izlases. Tik liela prestiža peldēšanas sacensības Latvijā vēl nav notikušas un tiek plānots, ka tajās varētu piedalīties ap 350 ārvalstu sportistu.

Ziemeļvalstu Jaunatnes čempionāts tiek rīkots 50m peldbaseinā un tā programmā ir iekļautas visas olimpiskās distances. Atbilstoši čempionāta nolikumam jauniešu vecuma grupā ietilpst 13-15 gadus jaunas meitenes (2003-2005) un 14-16 gadus sasnieguši zēni (2002-2004).

Atbilstoši LPF valdes lēmumam, LPF šajās sacensībās pārstāvēs jauniešu izlase 24 sportistu sastāvā. Izlases sastāvu noteiks LPF Treneru komiteja un tas ir jāizdara līdz š.g. 21. jūnijam.

Sacensību nolikums tiks publicēts tuvākajā  laikā

 

QR Code Business Card