Latvijas čempionātā dominē baltkrievi

Latvijas čempionāta pirmajā dienā Baltkrievijas sportisti izcīnījuši uzvaras 8 no 10 individuālajām disciplīnām. Viens zelts – Ievai Maļukai

BJSS Rīdzene – Daugavas SN audzēkne Ieva Maļuka uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa 400m br./st., tuvāko konkurenti, Baltkrievijas sportisti apsteidzot teju par divdesmit sekundēm (4:29.57).

Atklātajā ieskaitē uz goda pjedestāla kāpa arī vairāki citi Latvijas sportisti. Arina Sisojeva, finišējot pēc vienas minūtes un 11.22 sekundēm (1:11.22), ierindojās 2.vietā 100m brasā, savukārt vīriešu ieskaitē šajā distancē otrā un trešā vieta attiecīgi Daniilam Bobrovam (1:03.35) un Jānim Vitautam Siliņam (1:03.61), tikmēr uzvara titulētajam baltkrievu sportistam Iļjam Šimanovičam (1:00.20).

Divas vietas uz goda pjedestāla Latvijas sportistiem arī sieviešu 50m br./st. peldējumā – Gabrielai Ņikitinai sudrabs (26.30), bet Arinai Baikovai bronza (26.41). 200m uz muguras Kristīnai Šteinai sudrabs (2:18.95), bet vīriem godalgoto trijnieku noslēdza Ģirts Feldbergs (2:05.74). Tāpat bronzas medaļas atklātajā ieskaitē izcīnīja Katrīna Kozlova (100m tauriņstilā) un Karolīna Kuļikova (400m br./st.).

Arī 4x100m br./st. stafetēs dominēja baltkrievi. SK Delfīns dāmu kvartets izcīnīja otro vietu, aiz sevis atstājot BJSS Rīdzene – Ziepniekkalns meitenes. Vīriešiem visai pārsteidzoši trešo vietu izcīnīja Jelgava SPS puiši.

Sacensību rezultāti pieejami swimrankings.net datu bāzē

95. Latvijas atklātais čempionāts Ķīpsalas peldbaseinā norisināsies līdz svētdienai un sacensību atlikušajās divās dienās tiks sadalīti 22 medaļu komplekti individuālajās disciplīnās, kā arī 5 medaļu komplekti stafešu peldējumos

Latvijas Peldēšanas federācija aicina visus interesentus apmeklēt sacensības un atbalstīt savus favorītus. Ieeja – bez maksas