Latvijas čempionātā noskaidroti pirmās dienas finālisti

Latvijas atklātajā čempionātā peldēšanā, kas RTU Ķīpsalas peldbaseinā sapulcējis dalībniekus no dažādām pasaules valstīm, noslēgusies pirmā sacensību sesija, kurā noskaidroti šī vakara sesijas finālisti.

50m br./st. peldējumā dāmām labāko rezultātu uzrādīja Baltkrievijas pārstāve Nastasija Karakauskaja, kas finišu sasniedza pēc 26.28 sekundēm, viņas rezultātam pietuvojusies Latvijas rekordiste Gabriela Ņikitina (26.31), aiz sevis atstājot Baltkrievijas sportisti Aksanu Džamidavu (26.95), Latvijas sportistes Arinu Baikovu un Sindiju Siliņu, Lietuvas sportisti Diānu Jarusevičiuti, Ievu Maļuku, kā arī Igaunijas sportisti Margaretu Markvardti.

Vīriem šajā distancē finālam kvalificējušies Igaunijas sportists Pjotrs Degtjarjovs (23.30), Lietuvas sportists Deividas Grigalionis (23.57) un Latvijas sportists Artjoms Mačehins (23.84). Šī vakara A finālam kvalificējās arī Kregors Zirks, Jevgēņijs Boicovs, Daņila Lahinovičs, kā arī Andrejs Frolovs un Niks Goldmanis.

100m brasa peldējumā A finālā savā starpā sacentīsies Marija Romanjuka, Dana Kolidzeja un Marija Harutjunjana, kas priekšsacīkstēs aiz sevis atstā Karlenu Kersu, Jūliju Lemki, Arinu Sisojevu, Janu Dobrjansku un Kseniju Griboku. Savukārt vīru konkurencē par vietu uz pjedestāla sacentīsies Daniils Bobrovs, Deniss Šilovs, Antons Adamenia, Jauens Kavalio, Nikolajs Maskaļenko, Martins Allikvē, kā arī Andrejs Rozalovskis un Jānis Vitauts Siliņš.

Par ātrāko sportistu titulu 200m distancē uz muguras cīnīsies Veronika Olema, Zigrīda Zepa un Ērika Martisjute, aiz sevis atstājot pašmāju sportistes – Arinu Baikovu un Viktoriju Gračevu, kam seko Sofja Krivorukova, Poļina Kurmeļeva un Laura Riba. Vīru starpā pārliecinoši ātrākie bija Armins Everts Lelle un Ģirts Feldbergs.

Tauriņstila peldējumā kā ātrākās kvalificējās Baltkrievijas pārstāve Aksana Džamidava, Igaunijas pārstāve Margareta Markvardte, kā arī pašmaju peldētāja Sindija Siliņa, savukārt kungu konkurencē – Emīls Pone, Džianis Semakovičs un Maksims Peļņa.

Šīs dienas vakara programmā uz starta izies arī spēcīgākie peldētāji 400m br./st., kā arī  dalībnieces un dalībnieki 4x100m br./st. stafešu peldējumā.

Latvijas čempionāta pirmie medaļnieki tiks noskaidroti jau šovakar – finālu sākums plkst. 17:00. Iesildīšanās no plkst. 16:00

Sacensību rezultāti un finālistu saraksts

Plašāka informācija par 93. Latvijas atklāto čempionātu peldēšanā ir pieejama čempionāta oficiālajā mājas lapā – www.latviannationals.com.

QR Code Business Card