Latvijas čempionātā sadalīs pēdējās medaļas

Šovakar plkst. 17:00 Ķīpsalas peldbaseinā norisināsies Latvijas čempionāta peldēšanā noslēdzošā sesija, kurā tiks sadalīti atlikušie 12 medaļu komplekti individuālajās distancēs, kā arī 4x100m kombinēto stafešu peldējumos. 

Sacensību programmas sākumā uz starta dosies sprinteri, kas cīnīsies par medaļām 50m brasā un 50m uz muguras. Priekšsacīkstēs šajās distancēs izteiktu favorītu nebija un katrā no tām cīņā par Latvijas čempiona titulu varētu iesaistīties vairāki sportisti – sievietēm brasā spēcīgākajos celiņos startēs Arina Sisojeva un Dana Kolidzeja, bet vīriem – Vladislavs Mustafins un Didzis Rudavs. Tikmēr peldējumā uz muguras priekšsacīkstēs labākos laikus uzrādīja Darina Zevina, Arina Baikova; Maksims Dzialendziks un Ģirts Feldbergs.

Tāpat ļoti saistoša cīņa solās būt 100m br./st., kur dāmu konkurencē līdzās spēkiem mērosies  Ieva Maļuka (57.06), Gabriela Ņikitina (57.47) un Arina Baikova (57.86), bet vīriem ātrāk par 53 sekundēm peldēja 6 sportisti, tai skaitā trīs Uzbekistānas pārstāvji. Priekšacīkstēs labāko rezultātu sasniedza Ģirts Feldbergs (52.07).

200m kompleksā sīva cīņa sagaidāma vīru peldējumā, kur par uzvaru varētu cīnīties Uvis Kalniņš un Daniils Bobrovs. Sievietēm šajā distancē ar labāko rezultātu finālam kvalificējās Margareta Markvardta (2:29.01), kura teju par trīs sekundēm apsteidza savu tuvāko konkurenti Sindiju Siliņu.

Visbeidzot 800m brīvajā stilā sievietēm favorītu statusā uz starta izies Ieva Maļuka, kura varētu cīnīties par jaunu Latvijas rekordu šajā distancē, bet vīriem 1500m peldējumā varētu sagaidīt arī dažādus pārsteigumus – tikai viens no 6 dalībniekiem pēdējo 15 mēnešu laikā ir peldējis šo distanci sacensībās.

Sacensību noslēgumā sadarbībā ar LPF atbalstītājiem – Arena peldēšanas inventāra un ekipējuma izplatītāju “Water Instinct“, kā arī sporta uztura speciālistiem “Baker Nutrition” , pirmo reizi Latvijas čempionāta ietvaros tiks apbalvota čempionāta labākā sportiste un sportists, viņu treneri, kā arī labākā komanda. Latvijas labākie sportisti tiks noskaidroti summējot sportistu rezultātus trīs distanču summā (pēc FINA 2018 punktu tabulas), savukārt labākā komanda tiks noteikta pēc izcīnīto medaļu skaita (pēc “olimpiskās” sistēmas).

Sacensību starta protokoli un rezultāti

Latvijas Peldēšanas federācija aicina ikvienu interesentu nākt un atbalstīt savus favorītus šajās sacensībās. Ieeja bez maksas

Čempionāta translācija tiešraidē būs pieejama kanālā Sportacentrs.com TV, kā arī interneta portālos. Tiešraides sākums katru dienu 10:00 (priekšsacīkstes) un 17:00 (fināli).

Sacensību norises vieta un laiks: 

Rīga, Ķīpsalas 5 (RTU Ķīpsalas peldbaseins), 19.-21.06.2018

Priekšsacīkstes no plkst. 10:00;

Fināli no plkst. 17:00.

QR Code Business Card