Latvijas Jauniešu un Junioru čempionāts pulcē 500 dalībnieku

Šajā nedēļas nogalē, 25.-26. maijā, Ķīpsalas peldbaseinā norisināsies Latvijas Jauniešu un junioru čempionāts (50m), kas vienlaikus ir arī FINA apstiprinātas II Pasaules Jaunatnes olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensības

Čempionātā, kurā startēs jaunieši vecumā līdz 18 gadiem, savu dalību ir pieteikušas 22 komandas no Latvijas un 5 ārvalstu klubi, kas pārstāv Igaunijas un Lietuvas federācijas. Kopumā sacensībām reģistrēti 506 dalībnieki, kas divu dienu laikā cīnīsies par čempionāta medaļām divās – junioru (meitenes – ’00.-‘03.g.dz.; zēni – ’00-’02.g.dz.) un jauniešu (meitenes – ’04.g.dz. un jaunākas; zēni – ’03.g.dz. un jaunāki) vecuma grupās.

Sacensību programmā ir iekļautas teju visas Jaunatnes olimpisko spēļu programmā esošās distances, tādējādi sniedzot iespēju Latvijas un kaimiņvalstu jaunajiem sportistiem cīnīties par PJO kvalifikācijas normatīvu izpildi.

LPF projekta “Sporta laboratorija” ietvaros tiks veikta spēcīgāko peldējumu video filmēšana un sportistu tehnikas un taktiskā snieguma analīze, kas vēlāk tiks publicēta LPF mājaslapā un būs publiski pieejama detalizētākai izpētei gan treneriem, gan sportistiem.

Čempionāta dokumentācija, tai skaitā komandu pieteikumi un starta protokoli pieejami swimrankings datu bāzē.

Čempionāta translācija tiešraidē būs pieejama sporta kanālā Sportacentrs.com TV, portālā Sportacentrs.com, kā arī LPF mājas lapā.

Tiešraides sākums 25.maijā plkst. 12:30, bet 26.maijā – 11:45.

QR Code Business Card