Latvijas kvartetam pasaules čempionātā 14. vieta

Pasaules čempionāta septītajā dienā sacensībās startēja visi mūsu sportisti – Dana Kolidzeja, Gabriela Ņikitina un Ģirts Feldbergs startēja individuālajās distancēs, tikmēr jauktās komandas kvartets izgāja uz starta 4x100m br./st. stafetē, izcīnot augsto 14.vietu. 

50 metros brīvajā stilā dāmām Latviju pārstāvēja Latvijas rekordiste šajā disciplīnā Gabriela Ņikitina, kura startēja septītajā no desmit peldējumiem. Valsts rekordu Ņikitina sasniedza pērnā gada aprīlī, kad Baltkrievijas pilsētā Brestā distanci veica 25,67 sekundēs. Šorīt Ņikitina no Latvijas rekorda atpalika par 11 sekundes simtdaļām, kas savā priekšpeldējumā viņai ļāva ieņemt 7. vietu, bet kopvērtējumā 35. pozīciju. Interesanti, ka olimpiskā čempione un pasaules rekordiste 50 metros brasā Rūta Meilutīte (Lietuva) finišēja aiz Ņikitinas, distanci veicot 26,03 sekundēs. Pēdējais laiks ar kādu varēja kvalificēties pusfinālam bija 25,04 sekundes. Savukārt labāko rezultātu priekšpeldējumos uzrādīja Sāra Šēstrema no Zviedrijas, kura distanci nopeldēja teju par sekundi ātrāk – 24,08 sekundes.

Savukārt 50 metru peldējumā uz muguras vīriešiem Latviju pārstāvēja Ģirts Feldbergs, kurš šajā pasaules čempionātā jau bija ieņēmis 32. vietu 100 metru distancē. Feldbergs, startējot trešajā priekšpeldējumā, distanci veica 26,27 sekundēs, kas kopvērtējumā viņam deva 39. vietu. Lai gan Feldberga reakcijas laiks startā bija otrs sliktākais starp visiem peldējuma dalībniekiem (0,71 sekunde), Ģirts spēja izcīnīt uzvaru šajā peldējumā.

Savu vienīgo individuālo peldējumu šorīt aizvadīja Dana Kolidzeja, startējot 50 metros brasā. Latvijas rekordistei šajā disciplīnā nācās peldēt pēdējā, sestajā priekšpeldējumā, kas nozīmēja to, ka peldējuma sastāvs bija ļoti spēcīgs. Kolidzejas priekšpeldējumā startēja olimpiskā čempione un pasaules vicečempione Ketija Meili (ASV) un divkārtējā olimpiskā un pasaules čempione Lilija Kinga (ASV). Kolidzeja nespēja izrādīt pretestību titulētajām konkurentēm un, distanci veicot 32,59 sekundēs, priekšpeldējumā ieņēma 10. vietu, bet kopvērtējumā 30. pozīciju. Lai kvalificētos pusfinālam, distanci bija nepieciešams nopeldēt 31,22 sekundēs.

Savukārt jauktajā 4×100 metru brīvā stila stafetē Latvijas komandu pārstāvēja Uvis Kalniņš, Ģirts Feldbergs, Gabriela Ņikitina un Kristīna Šteina. Latvijas izlasei bija atvēlēts pirmais no trim priekšpeldējumiem, kurā startēja arī spēcīgā ASV komanda. Pirmajā posmā Latvijas komandai startēja Uvis Kalniņš, kurš pirmos 100 metrus veica 50,50 sekundēs. Feldbergam nācās peldēt otrajā posmā un viņš distanci nopeldēja 50,83 sekundēs. Tālāk kārta pienāca abām dāmām – Ņikitina, peldot trešajā posmā, distanci veica 56,76 sekundēs, kamēr Šteina, peldot pēdējā, ceturtajā posmā, distanci veica vienā minūtē un 0,27 sekundēs (1:00.27). Latvijas stafetes komanda distanci veica 3:38.36 minūtēs un kopvērtējumā ieņēma 14. vietu. Lai iekļūtu finālā jeb labāko astotniekā, bija nepieciešams distanci nopeldēt 3:27.49 minūtēs.

Rīt, sacensību noslēdzošajā dienā, Latvijas vīru kvartets izies uz starta 4×100 metru kombinētajā stafetē.

QR Code Business Card