Latvijas peldētājiem valsts rekords pasaules čempionātā

Latvijas brīvā stila stafetes peldētāji Uvis Kalniņš, Daniils Bobrovs, Nikolajs Maskaļenko un Ģirts Feldbergs Pasaules čempionāta kvalifikācijas peldējuma 4×100 metru stafeti veica 3 minūtēs un 24,40 sekundēs, uzstādot jaunu Latvijas rekordu. 

Latvijas peldētāju komanda, startēja otrajā peldējumā pa astoto celiņu. Pirmais stafetē peldēja Kalniņš, kurš 100 metrus pievarēja 50,15 sekundēs, kas bijā ātrākais no Latvijas rezultātiem. Otrais distancē devās Bobrovs (52,36 sekundes), trešais bija Maskaļenko (51,32 sekundes), bet distanci ar 50,57 sekundēm noslēdza Felbergs. Labākais kvalifikācijas rezultāts bija Brazīlijas komandai, kas finišēja 3 minūtēs un 12,34 sekundēs.

Latvijas komanda savu peldējumu pabeidza kā devītie, ieņemot 18.vietu kopsummā. Tomēr rezultāts 3 minūtes un 24,40 sekundes bija vairāk kā divas sekundes ātrāks nekā līdzšinējais Latvijas rekords, kas tika sasniegts 2012.gadā Baltijas valstu čempionātā.

Maskaļenko piedalījās arī 50 metru tauriņstila peldējumā, kur ar rezultātu 24,63 sekundes ieņēma dalītu 41. Vietu, izstājoties no turpmākām sacensībām. Lai iekļūtu starp 16 pusfinālistiem, distance bija jāveic 23,66 sekundēs. Andrejam Dūdam piederošais Latvijas rekords šajā distancē ir 24,03 sekundes, ko viņš sasniedza 2009. gada pasaules čempionātā.

Savukārt Brobrovs individuāli startēja 100 metru brasa distancē, kuru pieveica vienā minūtē un 3,46 sekundēs. Arī Bobrovs nekvalificējās pusfinālam. Lai iekļūtu pusfinālā distanci bija nepieciešams veikt 59,95 sekundēs. Priekšpeldējumu labāko rezultātu sasniedza olimpiskais čempions Ādams Pītijs no Lielbritānijas, kurš distanci veica 58,21 sekundē. Vietu pusfinālā nodrošināja arī divi Lietuvas peldētāji – Giedrus Titenis un Andriuss Sidlausks.

Kopā šajā pasaules čempionātā Latviju pārstāvēs septiņi peldētāji – Daniils Bobrovs, Ģirts Feldbergs, Uvis Kalniņš, Nikolajs Maskaļenko, Dana Kolidzeja, Gabriela Ņikitina un Kristīna Šteina.

QR Code Business Card