LČ noslēgumā Maļukai otrs rekords

Šodien Ķīpsalas peldbaseinā noslēdzās Latvijas čempionāts peldēšanā, kurā ar diviem nacionālajiem rekordiem atzīmējās Ieva Maļuka un ieguva čempionāta labākās sportistes balvu. Vīriem labākā sportista godā tika sveikts Ģirts Feldbergs, bet labākā komanda pēc izcīnīto medaļu skaita bija Valmieras BSS.

Tikai pirms pāris mēnešiem 15 gadu slieksni sasniegusī Ieva Maļuka var lepoties ar pieciem Latvijas rekordiem 50 metru peldbaseinā – 100 metros brīvajā stilā, 200 metros brīvajā stilā, 200 metru kompleksajā distancē, 400 metros brīvajā stilā, kā arī 4x100m brīvā stila stafetē.

Šodien viņa vēl uzlaboja savu rezultātu 100 metu distancē, kļūstot par Latvijas čempioni. Viņa uzrādīja rezultātu 56.03, par 12 sekundes simtdaļām labojot sev piederošo Latvijas rekordu. Otrajā vietā bija Gabriela Ņikitina, kura uzrādīja rezultātu 56.72.

Maļuka uzvarēja arī 800 metru distancē brīvajā stilā, ļoti pārliecinoši apsteidzot visas konkurentes ar rezultātu 9:21.34. No Kristai Ceplītei piederošā Latvijas rekorda šis rezultāts atpalika par 11 sekundēm, taču tuvākā konkurente – Meribela Sāra no Igaunijas – tika apsteigta par 27 sekundēm.

Tikmēr 200 metru kompleksajā distancē Uvis Kalniņš pārspēja Daniilu Bobrovu un uzvarēja ar rezultātu 2:04.61, kamēr šajā pašā distancē sievietēm labākā bija igauniete Margareta Mārkvarda, kura par sešām sekundēm apsteidza otro vietu ieguvušo Sindiju Siliņu (2:28.06). Bet 200 metru distancē tauriņstilā par Latvijas čempioniem kļuva Jekaterina Troca un Alens Jaunbērziņš.

4x100m kombinētajā stafetē vīriešiem labākā bija Uzbekistānas komanda, kamēr otrā vieta BJSS Rīdzene-ZIEP komandai ar Ģirtu Feldbergu, Daniilu Bobrovu, Rinaldu Puķīti un Emīlu Poni sastāvā. Viņi uzrādīja rezultātu 3:48.06, no uzvarētājiem atpaliekot gandrīz divas sekundes. Savukārt sieviešu konkurencē šajā pašā distancē labākās bija sportistes no SK “Delfīns” – Viktorija Gracova, Arina Sisojeva, Jekaterina Troca un Anastasija Salajeva.

Čempionāta noslēgumā pirmo reizi tika noskaidroti labākais sportists un sportiste, viņu treneri, kā arī labākā komanda, kas tika sveikti ar LPF sadarbības partneru Baker Nutrition un Waterinstinct.lv sarūpētām balvām. Trīs distanču summā labākos rezultātus sasniedza Ģirts Feldbergs un Ieva Maļuka, savukārt kā labākā komanda tika sveikta Valmieras BSS, kurai uzvaru šajā ieskaitē nodrošināja stafešu peldējumos izcīnītās medaļas.

Avots: Sportacentrs.com

QR Code Business Card