Lietuvas Vilties plaukimas

Labestīgā un sirsnīgā gaisotnē 13.jūnijā Klaipēdas sporta centrā “Gintaras” norisinājās peldēšanas kluba „Nendre” organizētās Masters sacensības.

 

 

 

Šo sacensību nosaukums „Vilties plaukimas” atspoguļo to būtību – peldēt, dodot cerību. To savā uzrunā uzsvēra arī Cerību kampaņas, kuras mērķis ir uzrunāt visus labas gribas cilvēkiem, lai atbalstītu Sv.Franciska Onkoloģijas centru (Šv. Pranciškaus onkologijos centro), kura misija ir garīgais, psiholoģiskais un sociālais atbalsts vēža slimniekiem un viņu tuviniekiem, vadītājs brālis Benedikts Jurčys.

Sacensību programmā 1.sesijā bija divas distances – 400m br/st un 200m komplekss. Savukārt 2.sesijā dalībnieki mērojās spēkiem visos peldēšanas veidos 50m distancē, kā arī 100m kompleksā. Sacensības noslēdzās ar 4x50m jaukto (MIX) kompleksa stafeti. Bez tradicionālajām masters vecuma grupām, sacensībās piedalījās arī jaunie peldētāji vecumā no 10 līdz 24 gadiem un peldētāji ar kustību traucējumiem. Vecākais sacensību dalībnieks bija Kauņas kluba „Takas” pārstāvis Vladas Vimbaras, kuram šogad aprit 88 gadi.

Savu atbalstu sniedza arī Latvijas peldēšanas vecmeistari. Šoreiz Latviju pārstāvēja četri klubi – Ķīpsalas peldēšanas klubs (9 peldētāji), Ventspils klubs „Octopus” (4), Valmieras klubs „Aqua” (3) un Jelgavas LLU (1).

Kopā Latvijas masters peldētāji izcīnīja 21 zelta medaļas, 5 sudraba medaļas un 2 bronzas medaļas. Par jauniem Latvijas rekordiem 400m br/st vecuma grupā 50-54 un 50m br/st vecuma grupā 30-34 parūpējās Ķīpsalas peldēšanas kluba meitenes Ilze Aigare un Līga Libere. Patīkami, ka mūsu masters rindās ir parādījušies jauni vārdi, kas apliecina to, ka peldēšana mums ir būtiska ikdienas sastāvdaļa, un, kas viešs cerības, ka zilajos ūdens celiņos turpmāk gaidāma spraigāka cīņa.

Sacensību noslēguma pasākumā baseinā gūtās emocijas papildinājās ar draudzīgām un sirsnīgām sarunām, enerģisku deju soli un fotogrāfu un masters peldētāju Laimas Indrašaites un Andriusa Lamauskasa Šauļu 2015.gada sacensībās uzņemto fotogrāfiju izsoli. Izsolē gūtie līdzekļi tiks nodoti Sv.Franciska Onkoloģijas centram.

Paldies visiem, kas piedalījās un deva cerību tiem, kas sirgst ar vēzi un viņu tuviniekiem!

Informāciju sagatavoja: I.Aigare

Foto: I.Aigare

QR Code Business Card