Lsm.lv: Latvijas peldētājiem pēc olimpiskā starta gluži pretējas emocijas

Latvijas peldētāji Uvis Kalniņš un Aļona Ribakova trešdien Riodežaneiro olimpisko spēļu sacensībās ierindojās apmēram vienādās vietās, tomēr sportistu emocijas priekšsacīkšu noslēgumā bija gluži pretējas. Latvijas rekordu labojusī Ribakova Latvijas Televīzijā priecājās par sasniegto, savukārt Kalniņš atzina, ka būtu vēlējies no sevis sagaidīt vairāk.

Pirms sacensībām augstāk vērtēja Kalniņa izredzes pacīnīties par iekļūšanu pusfinālā 200 metru kompleksajā distancē, tomēr tik augstu sportistam neizdevās aizsniegties. Kalniņš ierindojās 24.vietā un apsteidza trīs sāncenšus, bet no pusfināla viņu šķīra nedaudz vairāk kā divarpus sekundes.

Kalniņš pastāstīja, ka gribējās gan labot personisko rekordu, gan tikt pusfinālā, bet sports ir sports, un laikam pietrūcis veiksmes.

Audio: Peldētājs Uvis Kalniņš par savu startu Rio

Jātrenējas, lai veiksme būtu. Atstāju baseinā visu ko varēju, vairāk neko nevarēju izdarīt,”atzina peldētājs.

Pasaulē līmenis peldēšanā pēdējos 20 gados ir krietni audzis, un mazai valstij ir grūti tikt tam līdzi, sacīja valmierietis Kalniņš, kurš treniņus apvieno ar mācībām ASV augstskolā.

Turpretim Ribakova staroja un teica, ka ir vairāk nekā apmierināta, jo labots Latvijas rekords, un iepriekš viņa četrus gadus nevarēja uzlabot rezultātu.

Audio Peldētāja Aļona Ribakova par Rio sasniegto

Tagad gribas pat paraudāt. Svarīgākās sacensības mūžā, un esmu reāli laimīga. Olimpiskās spēles ir svarīgākais brīdis, gandarīta bija Ribakova.

Distances pirmā puse Ribakovai bijusi viegla, bet beigās viņa jau cīnījusies un centusies izdarīt visu, ko licis mājās palikušais treneris. Sportisti, kura ieņēma 27.vietu 29 dalībnieču konkurencē, motivējusi arī apziņa, ka uz viņu skatās daudzi atbalstītāji. Ribakova gatavojas drīz beigt peldēt, bet pašlaik viņai vēl ir grūti iedomāties savu dzīvi bez peldēšanas, kur trenējas jau 18 gadus.

Avots: Mārtiņš Kļavenieks, Latvijas Radio sporta korespondents. LTV Sports

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

QR Code Business Card