Maļuka iekļūst junioru čempionāta finālā

Šodien, 04. jūlijā, Helsinkos notiekošajā Eiropas Junioru čempionātā veiksmīgi startējusi rīdziniece Ieva Maļuka, kas 100m br./st. peldējumā kvalificējās sacensību finālam

Čempionāta rīta programmā Latvijas sportiste uzrādīja ceturto labāko rezultātu Eiropas junioru čempionāta priekšsacīkstēs 100 metros brīvajā stilā. Maļuka distanci veica 56,23 sekundēs, uzvarot savā peldējumā un tuvāko sekotāju pārspējot par 0,25 sekundēm. Šajā distancē priekšsacīkstēs startēja 66 peldētājas un pusfinālam kvalificējās 16 labāko rezultātu īpašnieces.

Savukārt pusfinālā sportiste peldēja vēl par trīs sekundes simtdaļām ātrāk un spēja ielauzties astoņu ātrāko sportistu vidū, kas cīņu par medaļām turpinās rītdien. Jāuzsver, ka no trešā labākā rezultāta Maļuka atpaliek vien par 11 simtdaļām un sportiste saglabā visas iespējas cīnīties par pjedestālu.

Tāpat tuvu iekļūšanai pusfinālā ir arī Jānis Vitauts Siliņš, kurš 200 metrus brasā peldēja divās minūtēs un 18,77 sekundēs. Valmierietis ieņēma 17. vietu un saglabāja teorētiskas iespējas iziet uz starta arī pusfinālā. Lai uzreiz iekļūtu pusfinālā, viņam vajadzēja peldēt 0,30 sekundes ātrāk.

Arina Sisojeva 50 metros brasā distanci veica 32,71 sekundē, ieņemdama dalītu 22. vietu 57 sportistu konkurencē. No iekļūšanas pusfinālā sportisti šķīra 0,28 sekundes. Savukārt 50 metros tauriņstilā Roberts Zemturis finišu sasniedza pēc 25,85 sekundēm, kas viņam deva 52. pozīciju starp 62 sportistiem.

Tāpat čempionāta pirmajā dienā uz starta izgāja arī Artūrs Markovs, kurš 400 metros brīvajā stilā finišēja pēc četrām minūtēm un 10,75 sekundēs, ierindodamies 54. vietā 57 peldētāju konkurencē.

Eiropas junioru čempionāts Helsinkos norisināsies līdz svētdienai. Latviju tajā pārstāv septiņi sportisti.

Sacensību rezultāti, protokoli un tiešraide pieejama čempionāta oficiālajā mājaslapā

QR Code Business Card