Maļuka labo valsts rekordu 400m br./st.

Otrdien, 94. Latvijas čempionāta pirmajā dienā, Ieva Maļuka par gandrīz divām sekundēm pārspēja Latvijas rekordu 400 metru brīvā stila distancē.

Čempionāta pirmās dienas noslēgumā Maļuka distanci veica četrās minūtēs un 24,58 sekundēs (4:24.58), tādejādi uzlabojot esošo rekordu par 1,90 sekundēm. Šis sportistei ir jau astotais rekords, kurš sasniegts īsā laika periodā. Tikmēr 400 metros brīvajā stilā vīriešiem Latvijas čempionātā triumfēja vācietis Morics Fats, kuram sekoja Artūrs Markovs.

50 metros brīvajā stilā dāmām triumfēja baltkrievu sportiste Nastasija Karakouskaja, kurai sekoja Maļuka un Gabriela Ņikitina, bet vīriem pārliecinoši ātrākais bija uzbeks Huršids Tursunovs, kas aiz sevis atstāja Ņikitu Kudrjašovu. 100 metros brasā dāmām triumfēja Arina Sisojeva, tuvākās konkurentes apsteidzot par vairāk nekā trim sekundēm, bet vīriem arī pārliecinoši uzvarēja Vladislavs Mustafins no Uzbekistānas, sudrabs – Daniilam Bobrovam.

200 metros uz muguras dāmām jau prognozējami triumfēja šī čempionāta lielākā zvaigzne Darina Zevina no Ukrainas, kurai 11 sekundes zaudēja Arina Baikova, bet vīriem uzvarētāja titulu izcīnīja Ģirts Feldbergs, par 1,7 sekundēm apsteidzot valmierieti Uvi Kalniņu.

Tikmēr 100 metros tauriņstilā dāmām triumfēja baltkrieviete Aksana Dzjamidava, kamēr no mājiniecēm labākā bija Jekaterina Troca, bet vīriem nepārspēts palika Emīls Pone. Savukārt 4×100 metru brīvā stila stafetē vīriem uzvarēja “Ķīpsalas peldbaseina” komanda ar Maksimu Paņihinu, Tomasu Jegorovu, Arturu Markovu un Kirilu Naumovu, kamēr dāmām triumfēja “Rīdzene-OSC” – Gabriela Ņikitina, Dana Kolidzeja, Keita Bļodniece un Agnese Patrīcija Ozola.

Pārliecinoši augstvērtīgāko sniegumu punktu ziņā sasniedza Zevina, bet Maļukas rezultāts 50 metros brīvajā stilā bija piektais labākais.

Čempionāts turpināsies arī trešdien un ceturtdien, rīta sesijām sākoties plkst. 10, bet vakara – 17:00. Čempionāta translācija tiešraidē pieejama kanālā Sportacentrs.com TV, kā arī LPF mājas lapā.

Sacensību rezultāti pieejami swimrankings.net sistēmā

QR Code Business Card