Maļuka Stokholmā labo rekordus; Feldbergam – PČ B normatīvs

Šodien Stokholmā noslēdzās prestižās sacensības Malmsten Swim Open Stockholm, kurās ar diviem nacionālajiem rekordiem finišēja rīdziniece Ieva Maļuka, savukārt Ģirts Feldbergs iespēja izpildīt FINA pasaules čempionāta kvalifikācijas B normatīvu.

Maļuka jau sacensību pirmajā dienā apliecināja, ka uz Stokholmu ir ieradusies ar augstām ambīcijām – priekšsacīkstēs kvalificējoties junioru finālam 200m br./st., vakara sesijā sportiste izpildīja uzreiz divus uzdevumus. Pirmkārt, tika izpildīts FINA pasaules čempionāta kvalifikācijas B normatīvs, un, otrkārt, tas tika izdarīts ievērojami uzlabojot sev piederošo Latvijas rekordu šajā distancē – divas minūtes un 02.80 sekundes (2:02.80).

Otrs Latvijas rekords, kas arī jau piederēja Maļukai, tika sasniegts svētdienas vakarā, kad jaunā sportiste, startējot B finālā, uzlaboja savu personisko sasniegumu 200m kompleksā – divas minūtes un 19.45 sekundes (2:19.45).

Jāatzīmē, ka līdz ar panākumu 200m br./st. distancē, Maļuka ir izpildījusi FINA pasaules čempionāta B normatīvu trīs distancēs – iepriekš tas tika paveikts arī 50m un 100m br./st.

Iespēju piedalīties pasaules čempionātā nopelnīja arī Ģirts Feldbergs, kurš priekšsacīkstēs 100m distanci peldējumā uz muguras veica 55.85 sekundēs, tādējādi arī pārliecinoši kvalificējoties sacensību finālam. Finālā diemžēl sportists peldēja lēnāk, finišu sasniedzot 8.vietā. Feldbergs ir piektais Latvijas sportists, kuram izdevies izpildīt vismaz minimālās prasības, lai varētu piedalīties šī gada pasaules čempionātā. Bez jau minētajiem sportistiem, tas ir izdevies arī Daniilam Bobrovam un Gabrielai Ņikitinai, savukārt Kristina Šteins ir izpildījusi LPF nromatīvu.

Stokholmā startēja arī Daniils Bobrovs (50m brass, 100m brass, 200m brass un 200m komplekss) un Artūrs Markovs (100m br./st., 200m br./st., 400m br./st., 200m komplekss).

QR Code Business Card