Maskaļenko 50m brasā finišē pēc 28.27 sekundēm

Ar pieticīgā sekmēm Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā pasaules čempionātu aizvada Latvijas sportisti – šodien Latvijas rekordists Nikolajs Maskaļenko savā pamatdisciplīnā nespēja peldēt ātrāk par 28 sekundēm un ierindojās 38. vietā.

Maskaļenko sacentās sestajā no kopējiem deviņiem kvalifikācijas peldējumiem, kurā bija izlikts ar šī gada Latvijas čempionātā sasniegto Latvijas rekordu – 27.82.  Neskatoties uz visai labo starta reakcijas laiku (0.65), turpmāko distanci sportists nespēja veikt pietiekami ātri un finišu sasniedza teju pussekundi lēnāk nekā pirms diviem mēnešiem. Maskaļenko rezultāts Budapeštā 28.27 sekundes.

Lai kvalificētos pusfinālam, sportistiem bija jāpeld teju par sekundi ātrāk (27.38). Tikmēr pēdējā peldējumā 22 divus gadus vecais Adams Pītijs finišu sasniedza ar jaunu pasaules rekordu – 26.10 sekundes, uzlabojot sev piederošo pasaules rekordu par vairāk kā 0.3 sekundēm. Vietu pusfinālā izcīnīja arī lietuvietis Giedrus Titenis.

 Pasaules čempionāts Budapeštā noslēgsies svētdien un mūsu sportistiem priekšā vēl vairāki starti, tai skaitā stafešu peldējumos.

QR Code Business Card