Noskaidroti Latvijas čempionāta pirmie finālisti

Šodienas, 19. jūnija, pēcpusdienā 94. Latvijas čempionāta pirmās vakara sesijā pulcēsies spēcīgākie sacensību dalībnieki, lai cīnītos par Latvijas čempiona titulu desmit individuālajos peldējumos gan vīriem, gan sievietēm, kā arī 4x100m br./st. stafešu peldējumos.

Pirmie Latvijas čempiona tituli tiks noskaidroti brīvā stila sprintā, kur dāmu konkurencē par medaļu cīnīsies vismaz trīs pretendentes – Latvijas rekordiste šajā distancē Gabriela Ņikitina, Ieva Maļuka un baltkrievu sportiste Nastasija Karakouskaja. Vīriem šajā distancē priekšsacīkstēs pārliecinoši labākais bija uzbeks Huršids Tursunovs (23.27), kam sekoja viņa tautietis Mukhamedjans Abdijalilovs.

Visticamāk ievērojama cīņa par medaļu komplektu iztrūks 100m brasā, kur priekšsacīkstēs visai pārliecinoši labāko rezultātu uzrādīja Arina Sisojeva. Kungiem šajā distancē cīņa gan varētu izvērsties aizraujoša – priekšsacīkstēs labākais četrinieks peldēja vien 0.7 sekunžu robežās. Favorīta statusā šajā distancē uz startu dosies Latvijas rekordists Daniils Bobrovs.

Darina Zevina pilnīgi noteikti ir šī čempionāta lielākā zvaigzne un tas apliecinās arī viņas sniegumā – 200m uz muguras sportiste tuvāko konkurenti apsteidza teju par 10 sekundēm. Tikmēr vīriem šajā distancē cīņa par uzvaru gan būs aizraujoša – priekšsacīkstēs teju ar vienādu rezultātu finišu sasniedza Uvis Kalniņš un Ģirts Feldbergs un tikai finālā varēsim redzēt, kurš ir sataupījis vairāk spēku un būs ātrāks.

100m tauriņstilā priekšsacīkstēs labākos rezultātus uzrādīja Baltkrievijas sportiste Aksana Dziamidava (1:02.62) un Emīls Pone (56.34), savukārt 400m br./st. sacensību rīta programmā notika lēnākiem peldējumi, bet finālā redzēsim astoņus ātrākos sportistus.

Čempionāta svinīgā atklāšana un starti notiks šovakar plkst. 17:00 un tā ievadā tiks sveikti jaunie Latvijas sporta meistari – Marko Priednieks (BJSS Rīdzene/Ziepniekkalns), Mārtiņš Balčūns (BJSS Rīdzene/Ziepniekkalns), Kirils Naumovs (Ķīpsalas peldbaseins), Maksims Paņihins (Ķīpsalas peldbaseins), Rolands Tarhanovs (Ventspils Sporta skola “Spars”) un Dāvis Slišāšns (Sporta klubs “Delfīns”).

 Sacensību starta protokoli un rezultāti pieejami swimrankings.net datu bāzē

Latvijas Peldēšanas federācija aicina ikvienu interesentu nākt un atbalstīt savus favorītus šajās sacensībās. Ieeja bez maksas

Čempionāta translācija tiešraidē būs pieejama kanālā Sportacentrs.com TV, kā arī interneta portālos. Tiešraides sākums katru dienu 10:00 (priekšsacīkstes) un 17:00 (fināli).

Sacensību norises vieta un laiks: 

Rīga, Ķīpsalas 5 (RTU Ķīpsalas peldbaseins), 19.-21.06.2018

Priekšsacīkstes no plkst. 10:00;

Fināli no plkst. 17:00.

QR Code Business Card