PELDĒTĀJĀM ŠOGAD JAU ASTOTAIS LATVIJAS REKORDS

Šajā nedēļas nogalē Lietuvā notiekošajā starptautiskajā sprinta festivālā „Anyksciai-2011” (25m) ar kārtējo uzvaru un jaunu Latvijas rekordu ir startējusi Aļona Ribakova (tr. G. Jakubovskis), kura festivāla pirmajā dienā palika nepārspēta 100m kompleksa peldējumā.

Sprinta festivāla pirmās dienas fināla peldējumos īpaši spraiga cīņa izvērtās 100m kompleksa peldējumā sievietēm, kurā Aļonas Ribakovas un Giedres Grigonaites (Giedrė Grigonytė) duelī ar nieka 8 sekundes simtdaļu pārsvaru uzvaru izcīnīja Latvijas sportiste, vienlaikus uzstādot jaunu Latvijas rekordu šajā distancē – viena minūte un 4.14sekundes (1:04.14). Arī iepriekšējais Latvijas rekords šajā distancē (1:04.61) piederēja Aļonai Ribakovai. Jāuzsver, ka mūsu valsts sportistes šogad Latvijas rekordus ir iespējušas labot jau astoņas reizes, savukārt, vīriem pagaidām tas ir izdevies vienu reizi.

Veiksmīgs starts sprinta festivāla pirmajā dienā ir izdevies arī citiem Latvijas peldētājiem. 1996.gadā dzimušais Jānis Šaltāns (tr. G. Broka) laboja pirms gada sevis uzstādīto sacensību rekordu 50m uz muguras jauniešiem 14-15 gadu vecuma grupā. Jānis distanci veica 26.90 sekundēs, neatstājot saviem konkurentiem nekādas cerības uz uzvaru – otrās vietas ieguvēju šo pašu distanci veica 28.58 sekundēs.

Tāpat ar jauniem sacensību rekordiem no ūdens izkāpa liepājniece Nika Korbane (tr. I.Grodzicka), kura ar rezultātu 31.31 sekunde izcīnīja uzvaru 50m uz muguras meitenēm vecuma grupā līdz 13 gadiem, un rīdzinieks Antons Voitovs, kurš 100m komplekso peldējumu veica 58.14 sekundēs.

Pirmās dienas sacensību rezultāti ir pieejami šeit:
QR Code Business Card