Rēzeknē top jauns atklātā tipa peldbaseins

Rēzeknes pilsētas dome Olimpiskā centra otrās kārtas būvniecības ietvaros ir uzsākusi atklātā tipa sešu celiņu 25m peldbaseina izbūvi, un tā atklāšana tiek plānota jau 2017.gada vasaras sezonā. 

Šobrīd jaunā peldbaseina būvniecības darbi norit pilnā sparā un kā tika pārrunāts vizītē pie Rēzeknes pilsētas mēra Aleksandra Bartaševiča, kurā piedalījās Aivars Platonovs, kā arī pilsētas Sporta pārvaldes vadītājs Nikolajs Krilovs un Rēzeknes olimpiskā centra vadītājs Vladimirs Bogdanovs, peldbaseinu tiek plānots svinīgi atklāt jau nākamā gada maijā.

Peldbaseins tiek  būvēts kā daļa no atpūtas kompleksa, kurā līdzās 6x25m peldbaseinam būs arī bērnu baseins (10×15), džakuzi vannas un citi atpūtas un izklaides elementi.

Atvērtais peldbaseins, kuru plānots uzbūvēt Rēzeknē, ir interesants sporta objekts ne tikai pilsētai un reģionam, bet potenciāli nozīmīgs arī visā Baltijas reģionā, atzīmēja Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Aivars Platonovs, komentējot Rēzeknes pilsētas dome plānus par olimpiska centra turpmāko attīstību.

“Manuprāt, doma par atvērtā peldbaseina būvniecību Rēzeknē ir ļoti interesanta un atbalstāma arī no Latvijas Peldēšanas federācijas (LPF) puses. Pirms desmit gadiem Daugavpilī darbojās 50m atvērtais peldbaseins, kas bija iecienīts ne vien Latvijas peldēšanas saimes, bet arī ārvalstu delegāciju vidū, un faktiski visu vasaru bija pilnībā noslogots.

Šodien šāda tipa sporta objekts nav pieejams nedz Latvijā, nedz citās Baltijas valstīs un, nodrošinot piemērotu objekta kvalitāti, kā arī atbalsta infrastruktūru, tas varētu būt saistošs gan sporta organizācijām, kas nodarbojās ar peldēšanas sportu, gan citu sporta veidu pārstāvjiem kā no Latvijas, tā arī no citām valstīm. Domāju, ka primāri no atvērtā peldbaseina varētu iegūt tieši Rēzeknes Sporta skolas peldēšanas nodaļas audzēkņi, kā arī ikviens pilsētas iedzīvotājs, jo šo baseinu varētu izmantot gan mācību treniņu nometņu un dažādu sporta sacensību rīkošanai, gan arī bērnu un pieaugušo peldētprasmes un drošības uz ūdens apmācībai.”

Pēc Platonova viedokļa, Rēzeknes olimpiskā centra atvērtais baseins, varētu kļūt par sacensību centru visiem apkārējiem novadiem.

„Piedāvājot saistošu un konkurētspējīgu pakalpojumu klāstu, pilsēta ar to var piesaistīt viesus no citiem Latvijas novadiem, kā arī kaimiņvalstīm. Protams, jācer, ka pašvaldībai un sporta pārvaldei ir skaidra vīzija, kā apsaimniekot, attīstīt un pārdot šo produktu.”- tā Aivars Platonovs.

Attīstot Olimpisko centru Rēzeknē, Stacijas ielā jau izbūvēts mūsdienīgs futbola laukums ar tribīnēm 1000 skatītājiem, un šobrīd norit aktīvi būvniecības otrā kārtas darbi, kas sevī ietver modernu dienesta viesnīcu un atklāto baseinu. Projekta trešajā kārtā olimpiskajā centrā paredzēts uzbūvēt arī ledushalli un multifunkcionālo zāli.

QR Code Business Card