Rīgas Sprintā sadalīti pirmie medaļu komplekti

“Daugavas” sporta namā septīto gadu pēc kārtas sarīkotajā starptautiskajā peldēšanas festivālā “Rīgas Sprints” startam ir pieteikti vairāk nekā 500 sportisti no sešām valstīm, tostarp gan labākie pašmāju meistari, gan kaimiņvalstu izlašu dalībnieki.

Rīgā startē arī ukrainiete Darina Zevina, kura karjerā ir uzvarējusi pasaules un Eiropas čempionātā. Viņa piektdien bija pārliecinoši labākā 100 metru peldējumā uz muguras (57,53).

Vairāku Latvijas rekordu īpašniece Ieva Maļuka uzvarēja 100 metru peldējumā brīvajā stilā un 100 metru kompleksajā distancē, finišu sasniedzot attiecīgi pēc 55.73 sekundēm un vienas minūtes 01.60 sekundēm (1:01.60).

Latvijas godu pienācīgi aizstāvēja arī Arina Sisojeva, uzvarot 50 metros brasā un aiz sevi atstājot Mariju Gobergu un Kseniju Griboku. Tikmēr 200m brasā Sisojevai otrā vieta, bet Janai Dobrjanskai – trešā.

Vēl no Latvijas sportistēm pirmajā dienā uz goda pjedestāla kāpa Zane Embrekte, kas izcīnīja trešo vietu 100m br./st.

Pieticīgāki bija Latvijas vīriešu rezultāti, vienīgi jelgavnieks Jevgeņijs Boicovs spēja kāpt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, izcīnot uzvaru 50m brasā (27.90). Bronza šajā distancē Andrejam Frolovam – 28:04. Boicovam arī bronza 100m kompleksajā peldējumā (56.78), savukārt Marko Priedniekam bronza 200m brasā (2:17.47).

“Rīgas Sprints” ir plašākās un atpazīstamākās peldēšanas sacensības Baltijā, kas iekļautas Eiropas peldēšanas jumtorganizācijas (LEN) atzīto 2019.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas sacensību kalendārā. Līdzās Latvijas peldētājiem startē arī Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas un Ukrainas sportisti. Festivāls ar plašu programmu noslēgsies sestdien.

Sacensību rezultāti

QR Code Business Card