Sprintā dominē baltkrievi; Ņikitinai, Baikovai un Bobrovam rekordi

Latvijas peldētāja Gabriela Ņikitina piektdien sacensībās “Rīgas Sprints” divreiz laboja Latvijas rekordu 50 metros tauriņstilā, Arina Baikovai rekords 100m kompleksā, savukārt Daniils Bobrovs teju par divām sekundēm uzlaboja sev piederošo nacionālo rekordu 200m brasā

Īsajā baseinā notiekošajās sacensībās Ņikitina priekšsacīkstēs sasniedza labāko rezultātu, finišējot pēc 26,71 sekundes. Sev piederošo valsts rekordu, kas tika sasniegts tieši pērnā gada “Rīgas Sprintā”, Ņikitina uzlaboja par 0,18 sekundēm.

Tomēr vakara sesijā Ņikitina finālā distanci veica 26,69 sekundēs, vēlreiz uzlabojot savu rekordu. Jaunais sasniegums sportistei nodrošināja arī uzvaru šajā distancē.

Pērn šajās sacensībās Ņikitina Latvijas rekordus kopā laboja piecas reizes.

Ar jaunu nacionālo rekordu uzvaru izcīnīja arī Arina Baikova, kas iespēja labot nacionālo rekordu 100m kompleksajā peldējumā (1:02.65).

Tikmēr vīru rindās īpaši jāizceļ Daniils Bobrovs, kurš 200m brasā distanci veica divās minūtēs un 08.54 sekundēs (2:08.54), piekāpjoties vienīgi spēcīgajam baltkrievu Iļjam Šimanovičam. Bobrovs no olimpisko spēļu dalībniekam Valērijam Kalmikovam piederošā rekorda spēja “nomest” vairāk kā divas sekundes. Iepriekšējais rekords bija 2:10.64 un tika sasniegts pirms 19 gadiem.

Tāpat piektdienas rīta sesijā baltkrievu peldētāji uzlaboja sacensību rekordus – Iļja Šimanovičs 50 metrus brasā veica 26,63 sekundēs, kamēr 200 metros brasā sasniedza divas minūtes un 9,90 sekundes, bet Jauhens Curkins, kurš ir pasaules čempionāta medaļnieks un Eiropas čempions, 200 metrus tauriņstilā nopeldēja divās minūtēs un 0,12 sekundēs.

Rīgas Sprints ir plašākās un atpazīstamākās peldēšanas sacensības Baltijā, kurās tradicionāli pulcējas ne vien Latvijas, bet arī kaimiņvalstu labākie sportisti. Šogad Baltkrievijas delegācijas sastāvā Latvijā viesosies teju visi nacionālās izlases dalībnieki, tai skaitā trīs no sportistiem, kas pērn pasaules čempionātā īsajā baseinā izcīnīja bronzas medaļu 4×50 metru kombinētajā stafetē.

Sacensību rezultāti pieejami mājaslapā www.rigasprint.lv

Sacensības noslēgsies rītdien, kad tiks sadalīti atlikušie 14 medaļu komplekti individuālajās disciplīnās, kā arī trīs medaļu komplekti stafetēs. Tāpat rītdien tiks apbalvoti labākie sportisti pēc FINA punktu skaita, savukārt divi labākie jauniešu vecuma sportisti (1+1) saņems speciālbalvas no peldēšanas preču veikala waterinstinct.lv

 

QR Code Business Card