“SSE Rīga” kļūst par divkārtējo Latvijas čempionu ūdenspolo

4. maijā Ķīpsalas peldbaseinā aizvadītas Latvijas Ūdenspolo čempionāta 2018 finālspēles. “SSE Rīga” ūdenspolisti spēja aizstāvēt pērn iegūto Latvijas čempiona titulu. Saspringtā cīņā par zelta godalgām viņiem piekāpās peldēšanas kluba “Panākums” sportisti.

Finālspēļu dienā bija paredzēts izspēlēt trīs spēles – divus pusfināla matčus, kā arī noskaidrot valsts spēcīgāko komandu starp to uzvarētājiem.

Pirmajā pusfinālā 2017. gada čempioni “SSE Rīga” sportisti tikās ar “Rīga Masters” komandu. Šoreiz “Rīga Masters” nespēja atkārtot priekšspēļu iznākumu, kad “Rīga Masters” bija pārāka par “SSE Rīga” ūdenspolistiem ar rezultātu 8:4. Šoreiz ar ārzemju sportistiem pastiprināta Stokholmas augstkolas komanda pusfināla cīņā spēja saglabāt pārsvaru praktiski visas spēles garumā, nodrošināt uzvaru ar rezultātu 18:9 (4:2, 4:1, 7:3, 3:3) un tikt turnīra finālā.

​Šīs spēles labākie vārtu guvēji “SSE Rīga” komandā – Roman Kapatevič (7 vārti), Sandu Gisca (4 vārti), “Rīga Masters” komandā – Reinis Pavārs (4 vārti, Mihails Galuška – 3 vārti).

Otrajā pusfinālā par ceļazīmi uz finālu sacensās ūdenspolo kluba “Rīga” gados jaunie sportisti pret pieredzējušiem peldēšanas kluba “Panākums” spēlētājiem. Jāatzīmē, ka “Rīgas” komanda bija vienīgā turnīrā, kurā visās spēlēs piedalījās tikai Latvijas sportisti. Turklāt “Panākuma” sastāvs šoreiz bija pilnībā nokomplektēts (13 spēlētāji) un iekļāva vairākus ārzemju leģionārus, kas, acīmredzot, nospēlēja izšķirošu lomu spēles iznākumā. Pēc beigu svilpes rezultāts uz tablo bija 13:18 (2:6, 4:4, 2:5, 5:3) “Panākums” labā. Lai gan “Rīgas” komanda šoreiz netika finālā, sacensību organizētāji un pieaicinātie ārzemju speciālisti atzīmēja šīs komandas dažu spēlētāju individuālu sniegumu. Tā, piemēram, ūdenspolo kluba “Rīga” sportists Artjoms Brikuns ieguva visa šī gada čempionāta labākā uzbrucēja balvu, abās tūrēs kopā gūstot 17 vārtus.

Spēles labākie vārtu guvēji “Panākums” komandā – Vladimirs Bodilovskis (6 vārti), Emīls Limanāns (3 vārti), “Rīga” komandā – Artjoms Brikins (5 vārti, Mihails Geļetko, Bogdans Mlokits – katrs pa 3 vārtu guvumiem).

Lai gan “Panākums” komandā bija pieteikti septiņi maiņas spēlētāji, tomēr finālspēle viņiem bija jāaizvada, ieturot vien nelielu pauzi pēc pusfināla matča. “SSE Rīga” sportisti tika pie garākas atpūtas pauzes un uz laukuma izskatījās svaigāki un mērķtiecīgāki. Abas komandas spēlēja asi un tiesnešiem vairākkārt bija jāierobežo sportistu spēles azarts, piešķirot noraidījumus un pat 5 metru soda metienu, ko trešajā periodā veiksmīgi realizēja “SSE Rīga” komanda. Pirmajos divos periodos spēlē saglabājās fināla cienīgā intriga, jo nevienai komandai nebija liels vārtu pārsvars (2:1, 3:2 par labu “SSE Rīga”). Tomēr trešajā ceturtdaļā savu lomu nospēlēja “Panākums” sportistu nogurums, ko sportisti izjuta, spēlējot divas spēles pēc kārtas. Pēdējā periodā Stokholmas augstkolas ūdenspolisti bija sajutuši uzvaras tuvumu un mēģināja samazināt savu uzbrukumu tempu. Tomēr pieredzējis LEN (Eiropas peldēšanas federācijas) tiesnesis no Baltkrievijas Andrejs Tatjaņins atbalstīja “Panākums” spēlētāju cīņas spāru, piešķirot viņiem bumbu par pretinieku pasivitāti. “Panākums” līdzjutējiem par nožēlu šoreiz tas nebija pietiekoši, lai lauztu spēles gaitu. Četriem periodiem noslēdzoties, “SSE Rīga” daudzu skatītāju aplausiem un kliedzieniem atbalstīti svinēja uzvaru spēlē un arī visā 2018. gada Latvijas Ūdenspolo čempionātā. Uz tablo tika fiksēts finālspēles gala rezultāts 16:8 (2:1, 3:2, 6:2, 5:3) par labu “SSE Rīga”.

Finālspēles labākie vārtu guvēji “SSE Rīga” komandā – Roman Kapatevič un Sandu Gisca (pa četriem vārtiem katrs), “Panākums” komandā – leģionāri – Egidijus Sutkas un Vladimirs Bodilovskis (pa diviem vārtiem katrs).

​Uzvarētājus apbalvoja Latvijas Peldēšanas federācijas vadītājs Aivars Platonovs, novēlot dalībniekiem arvien nozīmīgākas uzvaras un visam Latvijas ūdenspolo – piedzīvot būtisku attīstību.
2018. gada Latvijas Ūdenspolo visa čempionāta labākā uzbrucēja titulu šogad ieguva udenspolo kluba “Rīga” spēlētājs Artjoms Brikuns.
Turnīra labākais vārtsargs – peldēšanas kluba “Panākums” vārtsargs Andrejs Gladiševs.
Turnīra labākais aizsargs – “SSE Rīga” sportists Sandu Gisca.
​Jāpiebilst, ka finālspēļu skatītāji un dalībnieki šogad sajūta īpašu ūdens sporta veidu festivāla atmosfēru. Skatītāji vēroja ne tikai mūsdienu Latvijas vēsturē spēcīgākās ūdenspolo cīņas, bet baudīja arī sinhronās, jeb daiļpeldēšanas priekšnesumus, ko  spēļu starplaikos klātesošajiem sniedza Latvijas brīnišķīgas jaunas graciozas  Synchro Latvija kluba sportistes www.synchrolatvia.com. Meitenes radīja patiešām burvīgu un Latvijas peldēšanas vēsturē vēl nepiedzīvotu svētku sajūtu.
Latvijas Ūdenspolo čempionāta oficiāls rīkotājs jau otru gadu pēc kārtas ir Latvijas Peldēšanas federācija www.swimming.lv sadarbībā ar Latvijas Ūdenspolo federāciju www.waterpolo.lv.