Šteinai un Feldbergam vieta ceturtajā desmitā

Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā aizvadīta otrās sacensību dienas rīta sesija. Šorīt, 24. jūlijā, sacensībās piedalījās divi Latvijas peldētāji – Kristīna Šteina, ieņemot 39. vietu, un Ģirts Feldbergs, ieņemot 32. vietu.

Ģirts Feldbergs piedalījās 100 metru peldējumā uz muguras vīriešiem, peldot otrajā no pieciem peldējumiem pa trešo celiņu. Neskatoties uz to, ka Feldbergam bija vislēnākais reakcijas laiks (0,73 sekundes), pēc 25 metriem viņš bija viens no ātrākajiem. Šādu tempu Feldbergs noturēja līdz beigām un peldējumā finišēja trešajā vietā, distanci veicot 56,24 sekundēs. Kopvērtējumā šis rezultāts viņam deva 32. vietu, kas pagaidām ir labākais rezultāts starp Latvijas sportistiem šī pasaules čempionāta individuālajās disciplīnās. No Latvijas rekorda (55,35), kas pieder Jānim Šaltānam un tika sasniegts 2013. gadā Berlīnē, Feldbergs atpalika par nepilnu sekundi, bet līdz labāko sešpadsmitniekam viņam pietrūka 1,73 sekundes. Labāko rezultātu priekšpeldējumos uzrādīja Šū Dzjaju no Ķīnas, distanci veicot 52,77 sekundēs.

Savuukārt šajā pašā distancē sievietēm, uz starta izgāja Latvijas rekordiste Kristīna Šteina.  Šodien Šteinai tik labs peldējums neizdevās. Savā priekšpeldējumā viņa ieņēma 8. vietu, distanci veicot 1:04.03 minūtēs. Kopvērtējumā Šteinai tas deva 39. vietu. Lai kvalificētos pusfinālam, Šteinai pietrūka 3,44 sekundes. Labāko rezultātu priekšpeldējumos uzrādīja 21 gadu vecā Kailija Masē no Kanādas, distanci nopeldot 58,62 sekundēs.

QR Code Business Card