Tartu noslēdzies Baltijas valstu čempionāts

Šajā nedēļas nogalē Tartu notiekošajā Baltijas valstu čempionātā, kurā sportisti startēja trīs vecuma grupās, veiksmīgāko sniegumu uzrādīja Latvijas junioru vecuma sportisti.

Latvijas juniori čempionātā izcīnīja kopumā 28 medaļas, no tām – pa 10 zelta un sudraba kaluma, bet 8 bronzas.

Trīs uzvaras Latvijas junioru komandā izcīnīja Artūrs Markovs, kas palika nepārspēts gan 100m br./st. (53.24) un 200m br./st. (1:55.62), gan 200m kompleksā (2.08.63). Tāpat Markovs veicināja Latvijas kvarteta uzvaru 4x100m br./st. stafetē, kopā ar Didzi Rudavu, Dāgu Kristoferu Breģi un Kirilu Naunovu distanci veicot trīs minūtēs un 33.51 sekundē (3:33.51). Markovs startēja arī 4x100m kombinētajā stafetē, kur mūsu junioriem sudrabs – 3:54.77. Meitenēm šajā stafetē uzvara – Poļina Kurmeļeva, Arina Sisojeva, Katrīna Kozlova un Anete Kalniete Meja distanci veica četrās minūtēs un 30.92 sekundēs (4:30.92).

Ar divām uzvarām Latvijas junioru komandā izcēlās Katrīna Kozlova, kas palika nepārspēta gan 100m tauriņstilā (1:07.64), gan 200m tauriņstilā (2:36.68).

Viss goda pjedestāls šajā vecuma grupā Latvijas sportistēm tika 100m brasā, kur uzvaru izcīnīja Arina Sisojeva (1:13.90), aiz sevis atstājot Elīzu Lagdziņu un Kseniju Griboku. Divas reizes garākā distancē čempiones tituls Elīzai Lagdziņai (2:47.85), bet Arinai Sisojevai – sudrabs (2:50.32).

Savukārt 400m br./st. zēniem dubultuzvaru Latvijas komandai nodrošināja Dārgs Kristofers Breģis (4:15.24) un Jēkabs Audzēvičs (4:18.40). Breģim vēl viena medaļa arī divas reizes īsākā distancē, kur sportists, finišējot pēc vienas minūtes un 57.27 sekundēm (1:57.27), izcīnīja otro vietu.

Uz goda pjedestāla junioru grupā kāpa arī Marko Priednieks un Marija Goberga, kas izcīnīja otro vietu attiecīgi 200m brasā (2:23.71) un 200m kompleksā (2:33.88), kā arī Rihardam Kahanovičam un Tomam Veinmergam, attiecīgi kāpjot uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena 100m uz 200m brasā.

Jauniešu konkurencē Latvijas sportisti palika bez uzvarām, kopumā izcīnot vien 12 medaļas, tai skaitā – 3 stafešu peldējumos. Veiksmīgākais no Latvijas jauniešiem bija Ņikita Gorbačovs, kurš individuālajās disciplīnās uz goda pjedestāla kāpa divas reizes – sportistam 2.vieta 200m kompleksā ( 2:16.51) un 3. vieta 100m br./st. (54.13). Tāda paša kaluma medaļas Latvijas jauniešu komandā izcīnīja arī Kristaps Miķelsons, kuram attiecīgi sudrabs 200m uz muguras (2:14.09) un bronza 400m kompleksā (4:51.31).

Pa vienai medaļai čempionātā izcīnīja Germans Golcvarts, kuram sudrabs 200m brasā (2:31.63), Patrīcija Žvīgure, kurai 2.vieta 200m kompleksā (2:33.08), kā arī Kirils Panfjorovs un Elizabete Paula Ozola, kuriem bronza attiecīgi 100m uz muguras (1:01.50) un 200m uz muguras (2:29.53). Stafešu peldējumos mūsu jauniešiem trešās vietas.

Open grupā mūsu sportisti izcīnījuši 3 uzvaras, tikpat sudraba medaļas un septiņas bronzas medaļas.

Divus Baltijas valstu čempiona titulus mūsu sportisti izcīnīja īsajā sprintā. 50m uz muguras čempiona godā Pāvels Vilcāns (27.11), savukārt 50m brasā – Andrejs Frolovs (28.86). 50m brasā bronzas medaļa Jevģenijam Boicovam (29.23). Tikmēr Ģirts Feldbergs palika nepārspēts 100m uz muguras (57.09).

200m brasā uzreiz pēc mājinieka Martina Alikvē finišēja divi mūsu sportisti – sudrabs Jānim Vitautam Siliņam (2:18.26), bet bronza Daniilam Bobrovam (2:18.65). Tieši šādā pašā kārtībā sportisti medaļas sadalīja arī divas reizes īsākā distancē – 100m brasā.

Divas sudraba medaļas Open grupā arī junioru čempionam Artūram Markovam, kurš gan 200m br./st., gan 200m kompleksajā peldējumā spēja uzlabot priekšsacīkstēs sasniegtos finiša laikus. Savukārt juniorei Arinai Sisojevai divas bronzas medaļas – 100m brasā un 50m brasā.

Tāpat bronza arī Robertam Zemturim 50m tauriņstilā (25.26) un Katrīnai Kozlovai 200m tauriņstilā (2:34.90)