Vecmeistari pulcējas Otrā elpā

Nu jau divdesmit pirmo reizi peldēšanas vecmeistari mērojās spēkiem Valmieras Pārgaujas vidusskolas omulīgajā peldbaseinā, kur šogad divas nedēļas agrāk, kā ierasts, valmierieši uzņēma „Otrās elpa” dalībniekus.

Sacensībās piedalījās 104 dalībnieki no Lietuvas (5 klubi), Igaunijas (1), Krievijas (1) un Latvijas (8 klubi un vairāki individuālie peldētāji). Patīkami atzīmēt, ka sacensību protokolā lasāmi jauni vārdi, kas liek domāt, ka peldēšanas sports kļūst aizvien populārāks.

Šis bija pēdējais pārbaudes starts pirms Eiropas peldēšanas vecmeistaru čempionāta Londonā.

Kā jau ierasts, pirmā diena bija garo distanču dienā. Neskatoties uz to lielākais dalībnieku skaits bija visīsākajā distancē – 100m brīvajā stilā. Ķīpsalas peldēšanas kluba pārstāve Līga Libere sasniedza jaunu Latvijas rekordu b vecuma grupā.

 Plaši pārstāvēta bija 200m brasa distance vīriešiem, kurā tika sasniegts arī šo sacensību augstvērtīgākais vīriešu rezultāts – 1028 punkti un to iespēja peldēšanas kluba „Champions” pārstāvis Vladimirs Kirjanovs. Šī kluba pārstāvis Vitālijs Žogla sasniedza Latvijas rekordu F grupā, uzrādot trešo labāko rezultātu pēc punktiem. Arī dāmu konkurencē šajā distancē krita Latvijas rekords un to iespēja Irina Vaitone (D grupa) no Ķīpsalas peldēšanas kluba.

Jānis Plotnieks laboja četrus gadus veco rekordu 200m tauriņstilā E grupā. Savukārt sev piederošo rekordu par nepilnu pussekundi uzlaboja Anatolijs Kozlovs (I grupa, Rīga).

Visgarākajā distancē – 1500m br/st šogad spēkus pārbaudīja 13 peldētāji – 6 sievietes un 7 vīrieši. Starp dāmām augstvērtīgāko rezultātu uzrādīja Ķīpsalas peldēšanas kluba pārstāve Ilze Aigare (F grupa), kas ļāva viņai ieņemt augstāko pakāpienu TOP 5 starp sievietēm.

 Apsveicam Jāni Auziņu, kas bija pieredzes bagātākais peldēšanas maratona dalībnieks, un sasniedza arī jaunu Latvijas rekordu J vecuma grupā, pa ceļam „paņemot” rekordu arī 800m distancē. Līdz jaunam rekordam 1500m distancē pavisam nedaudz pietrūka otram pieredzes bagātākajam peldēšanas maratonistam Raimondam Garenčikam, kas pa ceļam „sapeldēja” jaunu rekordu 800m distancē. Jāatgādina, ka Raimonds ir vairākkārtīgi ir pierādījis, ka arī peldētāji spēj sekmīgi startēt tādās nopietnās sacensībās kā Ironman, kur ne tikai jānopeld 3,9 km, jānobrauc ar riteni 180km, bet finālā vēl jānoskrien klasiskais maratons – 42,1 km.

Šoreiz vismazāk pieprasītie izrādījās 200m tauriņstils un 800m br/st sievietēm un 200m uz muguras vīriešiem, kur katrā startēja pa vienam dalībniekam.

Otrās dienas sacensību programmā bija visi 50-ieki un jautrā stafete 4x25m ar aerobikas nūdeli. Tradicionāli liels dalībnieku skits bija 50m br/st distancē. Necerēti daudz peldētāju bija pieteikušies arī uz 50m tauriņstilā.

Apsveicam uzvarētājus, nacionālo, klubu un personīgo rekordu īpašniekus un novēlam veiksmīgus startus turpmākajās sacensībās, tai skaitā atklātajā ūdenī!

Paldies sacensību organizatoriem par objektīvu un taisnīgu tiesāšanu, atraktīvo saviesīgo daļu un silto uzņemšanu!

Informāciju sagatavoja:  Ilze Aigare (Ķīpsalas peldēšanas klubs, LPF sporta vecmeistaru (masters) vadītāja)

Foto:  Asta Dirgeliene (Nendre)

QR Code Business Card