Ribakovai un Ņikitinai Latvijas rekordi Eiropas čempionātā

Noslēdzoties XV LEN Eiropas čempionātam īsajā baseinā (25m), kas šogad no 8.-11.decembrim norisinājās Ščecinā (Polija), Latvijas valstsvienības pārstāvji ir atgriezušies ar diviem jaunuzstādītiem Latvijas rekordiem un vēl vienu starptautiskās klases sporta meistaru.

Kā jau iepriekš tika informēts, jau čempionāta pirmajā dienā Unknown Objectpie jauna Latvijas rekorda izdevās tikt Aļonai Ribakovai (tr. G. Jakubovskis), kura 200m kompleksā peldējuma distanci veica divās minūtēs un 18.31 sekundē (2:18.31), tādejādi labojot sev piederošo rekordu par gandrīz divām sekundēm. Līdzšinējais Latvijas rekords, kuru Ribakova uzstādīja pirms diviem gadiem, šajā distancē bija divas minūtes un 20.01 sekunde (2:20.01).

Dienu vēlāk, 9.decembrī, ātrāk par sev piederošo Latvijas rekordu spēja peldēt Gabriela Ņikitina (tr. V. Maslovskis). Ņikitina 50m tauriņstila distanci čempionātā veica 27.61 sekundē, tādejādi novembrī notikušajā Latvijas sprinta čempionātā uzstādīto rekordu labojot par 0.25 sekundēm. Ņikitinas sniegums sportistei ļāva ieņemt 29.vietu 41 dalībnieces vidū.

Turpmākajās čempionāta dienās Ribakova 200m brasa distancē, finišējot pēc divām minūtēm un 31.66 sekundēm (2:31.66), ierindojās 31.vietā, bet divreiz īsākā distancē – 100m brasā – ar rezultātu viena minūte un 11.05 (1:11.05) ieņēma 38.vietu. Savukārt Ņikitina 100m brīvā stila peldējumā ar rezultātu 57.42 sekundes ierindojās 53.vietā, 50m uz muguras, finišējot pēc 30.07 sekundēm, 45.vietā, bet 50m brīvā stila peldējumā ar rezultātu 26.00 sekundes – 42.vietā.

Sekmīgi starti padevās arī stiprā dzimuma pārstāvjiem. Tā Konstantīns Blohins (tr. S. Kurmeļovs)  savā pirmajā startā – 200m uz muguras – ierindojās 36.vietā, distanci veicot divās minūtēs un 01.17 sekundēs (2:01.17). Savukārt divas reizes īsākā distancē – 100m uz muguras – Blohins finišēja pēc 54.89 sekundēm vienlaikus pirmo reizi savā sportiskajā karjera izpildot starptautiskās klases sporta meistara normatīvu un ierindojās 43.vietā. 50m uz muguras Blohins ar rezultātu 25.85 sekundes ierindojās 45.vietā.

Uvis Kalniņš (tr. V. Širjājevs), čempionāta sacensību pirmajā dienā 50m br./st. distanci veica 22.65 sekundēs, kas ir valmierieša labākais sniegums šajā distancē un ļāva ieņemt 36. vietu čempionāta dalībnieku vidū. Līdz kvalifikācijai pusfinālam Kalniņam pietrūka 0.37 sekundes. Savos turpmākajos startos Kalniņš ierindojās. Bet turpmākajās dienās Kalniņš izgāja uz startu 100m br./st. peldējumā, kur,  finišējot pēc 49.50 sekundēm, ierindojās 40.vietā, un čempionāta pēdējā dienā divreiz garākā distancē. 200m br./st. Kalniņš veica 1.49.98 sekundēs, tādejādi ieņemot 52.vietu dalībnieku vidū.