Zelmai Ozoliņai piešķir valsts augstāko apbalvojumu

Šodien, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas priekšvakarā, notikusi Triju Zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa un Atzinības krusta pasniegšanas svinīgā ceremonija, kurā ar Atzinības krustu tika sveikta arī LPF valdes locekle, ilggadēja Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas direktore Zelma Ozoliņa

Svinīgajā ceremonijā Zelma Ozoliņa tika iecelta par Atzinības krusta kavalieri un Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis mūsu kolēģei pasniedza Atzinības krustu par mūža ieguldījumu peldēšanas sporta attīstībā Latvijā.

Zelma Ozoliņa ir daudzkārtēja Latvijas čempione un rekordiste (1962-1968), bet no 1993. gada vada vienu no lielākajām un panākumiem bagātākajām peldēšanas organizācijām Latvijā – Jelgavas Specializēto peldēšanas skolu. Ozoliņas vadībā JSPS ilgstoši ir bijusi Latvijas jauno talantu kalve, kurā sagatavoti ne vien virkne Latvijas čempionu un rekordistu, bet arī trīs Olimpisko spēļu dalībnieki – Agnese Ozoliņa, Guntars Deičmans, Andrejs Dūda.

Kopš 2016.gada nogales Zelma pilda arī LPF valdes locekļa pienākumus.

LPF vārdā sveicam Zelmu ar godam nopelnīto un valsts prezidenta piešķirto augsto apbalvojumu.

Ar Atzinības krustu apbalvo par izcilu Tēvijas mīlestību un par sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā. Par nopelniem uzskatāma uzticīga un uzcītīga kalpošana valsts vai pašvaldības dienestā, priekšzīmīga un godīga darba izpilde, ikviena sabiedriska kalpošana, tautas gara, pašdarbības un saimniecisko spēku attīstīšana.

Foto: Jelgavas Vēstnesis

QR Code Business Card