aprīlis, 2022

28apr01maiKursi treneriem “Peldēšanas tehnikas biomehānika un analīze”

Informācija par pasākumu

Latvijas Peldēšanas federācija sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju un ar Starptautiskās Olimpiskās komitejas “Olimpiskās Solidaritātes” atbalstu ielūdz peldēšanas trenerus uz  tehniskajiem kursiem “Peldēšanas tehnikas biomehānika un analīze”, kas norisināsies Rīgā š.g. 28.04-04.05.

Tehniskos kursus treneriem vadīs FINA Attīstības programmas eksperts, pasaules klases treneris un peldēšanas tehnikas un metodisko aspektu analītiķis Stefano Nurra, kura piedāvātā programma ir izstrādāta, lai ieviestu novatoriskas peldēšanas sporta veidos iesaistīto sportistu tehnikas kontroles, novērtēšanas un pilnveides metodes, nodrošinot treneru teorētisko un praktisko iemaņu pilnveidi.

Stefano Nurra ir biomehānikas analītiķis un peldēšanas konsultants ar vairāk kā 20 gadu pieredzi, kas strādājis ir Eiropas vadošajām federācijām un atlētiem, tai skaitā olimpiskajiem čempioniem un pasaules rekordistiem – Frederiku Pelegrini, Sāru Sjostromu, Florentu Manadu, Čadu le Klo, un daudziem citiem.

“Mūsdienās trenera darbs nav iedomājams bez zinātniskās darbības un tehnoloģiskā aprīkojuma, kas ļauj precīzāk identificēt katra sportista stiprās un vājās vietas, kā arī potenciālās uzlabošanas iespējas. Peldēšanā katrs sportists ir individuāls, tāpat kā katra sportista tehnika. Trenerim jāspēj saskatīt un noteikt virzienus, kas parastu peldētāju var padarīt par elites sportistu. Daudzpusīgas sportistu tehnikas un fizisko dotumu analīzes laikā iegūtie dati ir pamats jebkura trenera darbam – no ikdienas treniņu programmu izstrādes līdz cīņai par katru sekundes simtdaļu nozīmīgākajās sacensībās. Lai arī mūsu sportisti spētu konkurēt starptautiskajā arēnā, mums ir nepieciešams pastāvīgi pilnveidot treneru zināšanas un praktiskās iemaņas. Esam pateicīgi LOK par sniegto atbalstu SOK OS projekta īstenošanā tieši ar šādu mērķi”, uzsver LPF prezidents A. Platonovs. 

Tehnisko kursu mērķis ir uzlabot analītiski-zinātnisko darbību treneru ikdienas darbā, sniedzot jaunas zināšanas sportistu sagatavošanā pēc junioru vecuma sasniegšanas, kā arī izstrādāt nacionālu programmu analīzes metožu ieviešanai un izmantošanai dažādiem sportistiem visās vecuma grupās.

Paralēli teorētiskajām nodarbībām tehnisko kursu ietvaros tiks īstenota 12 Latvijas izlases pamatsastāvā iekļauto sportistu analīze, veicot katram sportistam individuāli izstrādātu testēšanas metodiku un uzdevumu kopumu.

Kursu programma:

28/04

Biomechanics in swimming
Biomechanical approach of swimming freestyle
Biomechanical approach of swimming butterfly
Biomechanical approach of swimming backstroke

29/04

Biomechanical approach of swimming freestyle
Biomechanical approach of underwater phase
Biomechanical approach of start
Biomechanical approach of turns

30/04 (rīta daļa)

Talent Recognition
Error identification and intervention
Race Pace: from theory to practice

01/05 (pēcpusdiena)

Long term athlete development
Season Plan for age group
Technical plan
Final round table

03/05-04/05

Individuāls darbs (analīze un izvērtējums) ar sportistiem un viņu treneriem

Ņemot vērā kursu specifiku, kā arī to, ka visas kursa nodarbības ir savstarpēji saistītas, pirmkārt, aicinām pieteikties tos peldēšanas trenerus, kuri ir gatavi apmeklēt kursus pilnā apmērā (28.04.-01.05.). Tāpat informējam, ka, treneriem, kas vēlēsies saņemt sertifikātu par dalību kursos, katras dienas noslēgumā būs jāizpilda tests. Sertifikāti tiks izsniegti tikai tiem dalībniekiem, kas būs piedalījušies visās nodarbībās un izpildījuši visus testus.

Dalība kursos tiek nodrošināta bezmaksas visiem A kategorijas peldēšanas treneriem, Latvijas izlases pamatsastāvā iekļauto sportistu treneriem, kā arī katra LPF juridiskā biedra* izvirzītam vienam trenerim, kas strādā ar sporta grupām.

* Juridiskajam biedram jābūt nokārtotām visām saistībām pret LPF.

Aicinām reģistrēties dalībai kursos līdz š.g. 23.aprīlim, aizpildot anketu. Reģistrācija kursiem

Vairāk

Laiks

Aprīlis 28 (Ceturtdiena) 15:58 - Maijs 1 (Svētdiena) 15:58

Organizators

LPF22 84 09 06, info@swimming.lv

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.