jūnijs, 2023

02junVisu dienu04Peldēšanas mācīšana iesācējiem. Peldēšanas veidu apgūšanas posmi. Teorija un pedagoģiskā pilnveide

Informācija par pasākumu

Latvijas Peldēšanas federācija informē, ka š.g. 02.-04. jūnijā Rīgā notiks peldēšanas speciālistu sertificēšanas kursi 36 stundu apjomā “Peldēšanas mācīšana iesācējiem. Peldēšanas veidu apgūšanas posmi. Teorija un pedagoģiskā pilnveide”.

Kursu mērķis ir nodrošināt pamata apmācību peldēšanas nodarbību plānošanā un mācīšanā tiem sporta speciālistiem, kas ieguvuši augstāko pedagoģisko izglītību bez specializācijas peldēšanā, vai personām, kas pēc profesionālās pilnveides izglītības programmas apguves nokārtojušas sertifikācijas eksāmenu (C kategorija), un vēlas saņemt atzinumu peldēšanas trenera sertifikāta saņemšanai.

Kursi norisināsies LPF biroja telpās (Ķīpsalas iela 5, Rīga), laikā no 8:00 līdz 16:00. Kursus vadīs LSPA peldēšanas katedras profesore Jeļena Solovjova.

Prasības kursu apmeklēšanai

Pamata zināšanas sporta teorijā, pedagoģijā, sporta pedagoģijā, sporta psiholoģijā, anatomijā, fizioloģijā un biomehānikā.
Nepieciešamas zināšanas, prasmes un iemaņas kādā no sporta veidiem, kas apgūtas sporta skolā/klubā.

Programmas saturs

 1. Seminārā tiks salīdzinātās dažādas mācīšanas sistēmas: World Aquatics (Starptautiska peldēšanas federācija), Nīderlandes peldēšanas asociācija, ASV Sarkanais krusts.
 2. Nodarbību plānošana un īstenošana. Trenera/instruktora nepieciešamās zināšanas, darbības specifika un nodarbību plānošana. Sadarbība ar vecākiem. Bērnu panākumu vērtēšana.
 3. Cilvēks ūdenī: peldēšanas iemaņu apgūšanas pamati. Cilvēka organisma, orgānu un sistēmu darbība ūdenī. Peldēšanas kustību mehānisma apskats. Ķermeņa līdzsvars ūdenī. Iemaņu veidošana.
 4. Elpošanas regulēšanas un kontroles apgūšana. Elpošanas specifika atrodoties un pārvietojoties ūdenī. 
 5. Apgūšanas etapi. Elpošana sporta peldēšanā.
 6. Peldēšanas veidu elementu mācīšanas pamati un metodes. Tehnisko elementu – atsevišķu ķermeņa daļu un stāvokļa parametri, soļa garums, biežums, pārvietošanās ātrums, salīdzinoša analīze.
 7. Ūdens atbalsta sajūtas apgūšana. Apgūšanas posmi. Peldēšanas jauda. Kontrole.
 8.  Peldēšanas veidi. Krauls uz krūtīm, krauls uz muguras, brass, tauriņstils. Apraksts pa fāzēm. Pamata kustības peldēšanai. Mācīšanas posmi un pilnveide. Kontrole.
 9. Starts un apgrieziens. Apraksts pa fāzēm. Pamata kustības peldēšanai. Mācīšanas posmi un pilnveide. Kontrole.
 10. Sacensību noteikumi. Pamata aspekti.
 11. Peldētāju stājas īpatnības. Iespējamās traumas un to iemesli, kā arī vingrinājumi. Plecu, ceļu locītavu traumu profilakse.
 12. Treniņu/ nodarbību slodzes klasifikācija peldēšanā. Plānošana, kontrole.
 13. Mācīšanas vai pilnveides posmu atgriezeniskās saiknes iespējas.

*Programmas saturs var nedaudz mainīties sakarā ar klausītāju kvalifikācijas līmeni.

Kursu apjoms – 36 stundas, iekļaujot lekcijas 18 stundu apmērā, 6 stundas metodiskās, 9 stundas praktiskās nodarbības un 3 kontroles stundas.

Pieteikšanās iespējama līdz 26.05.2023. Vietu skaits ierobežots.

Dalības maksa – 180 EUR.

Vairāk

Laiks

jūnijs 2 (Piektdiena) - 4 (Svētdiena)

Atrašanās vieta

Ķīpsalas peldbaseins

Ķīpsalas iela 5

Organizators

LPF22 84 09 06, info@swimming.lv

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.