decembris, 2022

27decVisu dienu28Treneru kursi “Peldētāju fiziskās un mentālās sagatavotības plānošana, īstenošana un uzraudzība”

Informācija par pasākumu

Latvijas Peldēšanas federācija sadarbībā ar Latvijas Sporta federāciju padomi, Sporta izglītības aģentūru un Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu šī gada 27.-28.decembrī rīko kursus peldēšanas sporta veidos iesaistītajiem treneriem “Peldētāju fiziskās un mentālās sagatavotības plānošana, īstenošana un uzraudzība”.

Kursu programma 16 akadēmisko stundu apjomā sastāvēs no trīs savstarpēji saistītiem teorētiskajiem un praktisko nodarbību blokiem, kuros tiks apskatīti būtiski jautājumi par sportistu sagatavošanu ceļā uz augstiem sasniegumiem – sporta medicīnu, vispārējo un speciālo fizisko sagatavotību un mentālo sagatavotību, kas ietver motivācijas elementus un stresa vadību treniņu un sacensību laikā.

Kursu mērķis ir nostiprināt un pilnveidot peldēšanas treneru zināšanas un izpratni par augstāk minētajām darbības jomām un to nozīmi augstu sasniegumu sportā. Kursu ietvaros ar lekcijām uzstāsies sporta ārste Sandra Rozenštoka, medicīnas speciālists ar egoterapeita grādu Pēteris Urtāns, kā arī Latvijas izlašu VFS treneris un fizioterapeits Ēriks Visockis.

Programmas saturs:

Bloks 1 (Sporta medicīna, dr. Sandra Rozenštoka – Sporta medicīnas, sporta traumatoloģijas un rehabilitācijas centra “Sporta Laboratorija” vadītāja, sertificēta elektrokardiogrāfija un slodzes testa metodēs (Latvijas kardiologu biedrībā) un Eiropas Sporta medicīnas federācijā sertificēts sporta ārsts un Zinātniskās komisijas biedrs):

  1. Kardiopulmonālā slodzes testa rezultātu interpretācija;
  2. Slodzes plānošana;
  3. Imunitāte atkarībā no slodzes.

Bloks 2 (Mentālā sagatavotība, ergoterapetis Pēteris Urtāns – SIA “RigaBrain” dibinātājs, medicīnas speciālists ar ergoterapeita grādu. Pēteris specializējies psihiatrijā un ieguvis paplašinātu apmācību smadzeņu autotreniņu metodikas pielietošanai ASV, Fīniksā un Kanādā “Zengar” Institūtā):

  1. Motivācija sportā un smadzeņu darbība (smadzeņu darbības principi, ko nozīmē optimāla smadzeņu darbība un kādi smadzeņu principi ir jāzina sportistam sevi motivējot? Kā motivēt sevi vai sportistus, tad, kad nekas neizdodas);
  2. Stress un smadzeņu darbība (kā stresu izmantot sportista laba? Kādi smadzeņu darbības principi ir jāievēro, lai sportisti neizdegtu! Kāpēc viens sportists gūst panākumu, bet otrs ar tādu pašu stresa noturību salūzt un ko darīt, lai stiprinātu sportista noturību pret stresu).

Bloks 3 (VFS un uzturs, treneris Ēriks Visockis – EVFizioFit dibinātājs un vadītājs, kas ikdienā vada EVFizioFit komandu, ceļ komandas kvalifikāciju, mācot fizioterapijas tehnikas un dažādas treniņu metodes, kā arī strādā ar Latvijas hokeja izlasi un Latvijas Peldēšanas federācijas izlases pamatsastāvā iekļautajiem sportistiem):

  1. Latvijas izlases sportistu testēšana;
  2. Balsta un kustību aparāta testu rezultātu interpretācija un treniņu rekomendācijas;
  3. Latvijas izlases fiziskās sagatavošanas treniņu programmas pārskats (praktiskās nodarbības);
  4. Uztura rekomendācijas pirms sacensību periodā un sacensību laikā.

Ņemot vērā lekciju kursa specifiku kā arī to, ka visas kursa nodarbības ir savstarpēji saistītas, pirmkārt, aicinām pieteikties tos peldēšanas trenerus, kuri ir gatavi apmeklēt kursus pilnā apmērā. Tāpat informējam, ka, treneriem, kas vēlēsies saņemt sertifikātu par dalību kursos, pēc katras sesijas būs jāizpilda elektronisks tests. Dalībniekiem, kas būs noklausījušies kursu pilnā apmērā, tiks izsniegti sertifikāti par dalību tālākizglītības kursos 16 stundu apmērā.

Kursi š.g. 27.-28.decembrī laika posmā no 09.00-16.00 norisināsies Rimi Olimpiskajā centrā (Grostonas ielā 6b), Rīgā. Kursu laikā ir paredzētas arī praktiskās nodarbības spēka zālē, tāpēc dalībnieki ir aicināti ņemt līdzi maiņas apavus.

Reģistrācija dalībai kursos iespējama līdz š.g. 20.decembrim, aizpildot elektronisku pieteikuma anketu

Dalības maksa:

LPF juridisko biedru* izvirzītam 1 pārstāvim, kā arī LPF izlases pamatsastāvā iekļautajiem sportistiem un viņu treneriem: bez maksas

Pārējiem interesentiem: 50.00 EUR

* Lai izmantotu biedra cenu, juridiskajam biedram jābūt nokārtotām visām saistībām pret LPF.

Biedrība “Latvijas Peldēšanas federācija” un treneru kursi “Peldētāju fiziskās un mentālās sagatavotības plānošana, īstenošana un uzraudzība” tiek līdzfinansēti no valsts budžeta līdzekļiem.

Vairāk

Laiks

decembris 27 (Otrdiena) - 28 (Trešdiena)

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.