LPF izdod grāmatu par peldēšanas sportu Latvijā

Vēsturniece Ilze Jākobsone sadarbībā ar Latvijas Peldēšanas federāciju veikusi līdz šim nebijušu, apjomīgu pētījumu par peldēšanas sporta vēsturi un attīstību Latvijā laika posmā no 20. gadsimta sākuma līdz mūsdienām, apkopojot peldēšanas sporta vēsturi vienā grāmatā – “Peldējums gadsimta garumā. Peldēšanas vēsture Latvijā”.

Grāmatā “Peldējums gadsimta garumā. Peldēšanas vēsture Latvijā” preses publikāciju fragmenti, arhīva dokumenti un teju 400 fotogrāfijas atklāj to, kāds bijis peldēšanas sports varu un laika griežos, kādi bijuši labākie sasniegumi un kas ir cilvēki, kuri pievērsušies peldēšanas sportam. Fotogrāfija ir ne tikai kāda notikuma vai personālijas iemūžināšana, bet tā ir reizē mūsu kolektīvā atmiņa par laikmeta idejām, tradīcijām un sportisko garu. Grāmatā tiek sniegts arī ieskats sabiedrības priekšstatos par peldēšanu.

Šogad aprit 110 gadskārta, kopš “dzimis” peldēšanas sports Latvijā. 1905. gada 26. aprīlī reģistrēja Majoru peldēšanas skolu, peldēšanai daiļlēkšanai un ūdensballei (ūdens polo) dzimtā vieta kļuva Jūrmala. Šogad, Ilzes izlolota, ir nākusi klajā grāmata, kura iemūžinājusi ar peldēšanas sportu saistītos vēsturiskos notikumus vienā, spilgtā grāmatā.

Grāmatu iespējams iegādāties Latvijas Peldēšanas federācijā. Grāmatas cena – 25.00 EUR
Sīkāka informācija, rakstot uz info@swimming.lv, vai zvanot pa tālruni – 22840906

Dalies ar ziņu