Aizvadītajā naktī, 01.decembrī, Latvijas Republikas Ministru kabinets ir pieņēmis lēmumu par papildus ierobežojumiem valstī noteiktās ārkārtējās situācijas laikā, kā arī pagarināt ārkārtējās situācijas stāvokli līdz 2021.gada 11.janvārim.
Ārkārtējās situācijas laikā ir noteikti stingrāki ierobežojumi arī sporta treniņiem, sporta norises vietām un sporta pasākumu norisei. Jaunie ierobežojumi paredz, ka sporta treniņi, tai skaitā interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmu ietvaros, tiek organizēti ārtelpās, individuāli vai attālināti, ievērojot, ka:
- (5.17.1.) sporta treniņa (nodarbības) norisei ārtelpās vienā treniņgrupā vienlaikus organizēti pulcējas ne vairāk kā 10 personas (neskaitot sporta speciālistus un sporta darbiniekus) un netiek izmantotas ģērbtuves. Ja to pieļauj attiecīgās ārtelpas sporta norises vietas platība, vienlaikus var norisināties vairāku treniņgrupu darbs, ja dažādu treniņgrupu plūsmas fiziski nepārklājas, kā arī tiek nodrošināta to darbības atsevišķa uzraudzība;
- (5.17.2.) sporta treniņi (nodarbības) iekštelpās notiek individuāli vai viena sporta speciālista vadībā vienai personai vai personām, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, ievērojot divu metru distanci, kā arī vienai personai nodrošinot ne mazāk kā 15 m2 no apmeklētājiem pieejamās sporta norises vietas telpu platības, un telpu piepildījums nepārsniedz 20 % no maksimāli iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj telpas infrastruktūra;
- (5.17.3.) Latvijas pieaugušo izlases, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Paralimpiskās vienības sportistu, kā arī komandu sporta spēļu starptautisko un augstāko līgu komandu pilngadīgu profesionālu sportistu (personas, kuras uz līguma pamata un par nolīgto samaksu gatavojas sporta sacensībām un piedalās tajās) treniņi notiek gan iekštelpās, gan ārtelpās un uz tiem neattiecas šā rīkojuma 5.17.1. un 5.17.2. apakšpunktā minētie nosacījumi.
Tāpat Valdība lēmusi, ka sākot ar 03.decembri publiskās iekštelpās, tai skaitā darba vietās, ja telpā atrodas vairāk par vienu personu, ir jālieto mutes un deguna aizsegus. Šis noteikums attiecas arī uz publisko peldbaseinu personālu (glābēji, treneri), kas atrodas peldbaseinu zonās.
Kā tiek skaidrots izdotā rīkojuma anotācijā attiecībā uz iekštelpām regulējums paredz, ka sporta treniņi (nodarbības) notiek individuāla apmeklējuma vai individuāla treniņa ietvaros, ievērojot divu metru distanci, kā arī vienai personai nodrošinot ne mazāk kā 15 m2 no publiski pieejamās iekštelpu sporta norises vietas platības. Individuāls apmeklējums paredz tiesības personai sporta norises vietas darbības laikā izmantot saimnieciska pakalpojumu sniedzēja sportā piedāvātos pakalpojumus, t.i., apmeklēt publiskas lietošanas peldbaseinus (neattiecas uz baseiniem labsajūtai un rekreācijai), ja tiek ievēroti noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi. Individuālais treniņš nozīmē viena sporta speciālista vadītu nodarbību vienai personai (vai vairākām personām, ja tās dzīvo vienā mājsaimniecībā). Viena persona vienlaikus nedrīkst vadīt vairākus individuālos treniņus. Arī turpmāk sporta treniņā (nodarbībā) nedrīkst piedalīties personas, kuras nav tieši iesaistītas tā organizēšanā un norisē. Personu skaits, kas drīkst atrasties iekštelpu sporta norises vietā, ir nosakāms, ņemot vērā prasību vienai personai nodrošināt ne mazāk kā 15 m2 no ūdens virsmas, kā arī iespēju visā procesā (gan individuāla apmeklējuma, gan individuāla treniņa laikā, gan arī pirms un pēc tā) ievērot divu metru distanci – gan vairāku individuālo apmeklētāju vai vairāku individuālo treniņu dalībnieku starpā, gan starp individuāla treniņa vadītāju.
Savukārt attiecībā uz sporta norises vietām noteikts, ka tās darbu drīkst uzsākt ne agrāk kā plkst. 06.00 un beigt ne vēlāk kā plkst. 20.00, izņemot sporta centrus, kas darbību beidz ne vēlāk kā plkst. 22.00. Šo noteikumu izpratnē par sporta centru tiek atzīti arī sporta bāzēs esošie publiskās lietošanas peldbaseini.
Ārkārtējās situācijas laikā ir aizliegti visi sporta pasākumi (sacensības, paraugdemonstrējumi, priekšnesumi, utt.), izņemot starptautisko olimpisko sporta federāciju sporta sacensību kalendārā iekļautās sporta sacensības (tai skaitā pirms sacensībām paredzētos oficiālos treniņus) pieaugušo izlašu sportistiem, ja tās norisinās bez skatītājiem, kā arī komandu sporta spēļu starptautiskās un augstāko līgu sporta sacensības, kurās piedalās tikai pilngadīgi profesionāli sportisti (personas, kuras uz līguma pamata un par nolīgto samaksu gatavojas sporta sacensībām un piedalās tajās), ja tās norisinās bez skatītājiem.
Tāpat ir aizliegti saimnieciskie pakalpojumi klātienē, kas saistīti ar izklaidi un labsajūtu (tai skaitā akvaparkos, pirtīs, SPA, izklaides un atrakciju centros, utt.).
Savukārt, lai nodrošinātu piesardzības pasākumu īstenošanu darba vietā, darba devējam ir noteikti šādi pienākumi: 1) nodrošināt darbiniekiem attālinātā darba iespējas, ja darba specifika to pieļauj un darbiniekam ir iespējas mājās pilnvērtīgi veikt darba pienākumus; 2) darbam klātienē nodrošināt darbiniekiem individuālos aizsardzības līdzekļus, kas ir nepieciešami darba pienākumu veikšanai (piemēram, mutes un deguna aizsegus, priekšautus, virsvalkus); 3) noteikt pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai darba kolektīvā, nosakot atbildīgo personu par šo pasākumu ieviešanu darbavietā un informējot darbiniekus par minētajiem pasākumiem.
Ministru kabineta rīkojums nr. 655 Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu