Peldēšanas vēsture bildēs. Inas Grīnbergas arhīvs

Latvijas Peldēšanas federācija sadarbībā ar vēsturnieci Ilzi Jakobsoni turpina iepazīstināt ar Latvijas peldēšanas vēsturi fotogrāfijās. Jaunā gada pirmās foto galerijas veidošanā piedalījās ilggadējā peldētapmācības trenere Ina Grīnberga (Ogurcova)

Starp saistošām fotogrāfijām, Ina piedāvā unikālu dokumentu: 1976. g. Jelgavas Tautas izglītības nodaļas Bērnu un jaunatnes peldēšanas sporta skolas “Neptūnija” izsniegtu diplomu, kas apliecina ne tikai sasniegto sporta klasi, bet arī apstiprina iegūtās zināšanas un prasmes sacensību tiesāšanā un peldētapmācībā. Iespējams, ka tas ir vienīgais šāda rakstura diploms, kas saglabājies līdz mūsdienām.

Grīnberga par savas aktīvās sporta dzīves veiksmīgāko laiku dēvē 1973. gadu. To arī apliecina preses izdevumi. 1973. gada 10. jūlija laikrakstā “Pionieris” veltīta neliela sadaļa peldētāju sasniegumu apskatam Latvijas PSR skolēnu XXVI spartakiādē. Minēto sportistu vidū izceļas Inas Ogurcovas (Grīnbergas) vārds un izcilie rezultāti sacensībās.

“Svētdien [8. jūlijs] beidzās pēdējās sacensības republikas skolēnu 26. spartakiādē. (..) Peldētāju cīņas risinājās “Daugavas” sporta namā [6.- 8. jūlijs]. Vienlaikus ar skolēnu spartakiādi notika arī republikas meistarsacīkstes pieaugušajiem. Bez jaunajiem Rīgas peldētājiem startēja Jelgavas, Liepājas, Daugavpils un Stiklu internātskolas sportisti. Šoreiz nolikums bija stingrs – varēja startēt peldētāji vismaz ar otro pieaugušo sporta klasi. Teicamus panākumus guva Jelgavas 5. vidusskolas 7. klases skolniece Ina Ogurcova. 800 m brīvajā stilā viņa saņēma ne vien spartakiādes uzvarētājas žetonu, bet arī republikas čempionāta zelta medaļu! Bez tam vēl sudraba medaļu 200 m un bronzas medaļu 400 m brīvā stila peldējumos. Jelgavas trenera Ulda Zemzara audzēkne skolēnu spartakiādē guva uzvaras piecos peldējumos. (..)

Spartakiādē teicamus panākumus guva Jelgavas meitenes, kas kopvērtējumā savāca 69 punktus. Visas pārējās Rīgas un Liepājas rajonu komandas kopā ieguva tikai 47 punktus.”

 

LPF izsaka pateicību par sniegto atbalstu, konsultācijām un doto iespēju izmantot privāto arhīvu!

Neviena no fotogrāfijām nedrīkst tikt pavairota vai kā citādi atveidota, saglabāta un izplatīta digitālajā vidē vai jebkādā veidā izmantota bez LPF rakstiskas atļaujas.

Dalies ar ziņu