Vakar, 14.jūlijā, Ministru kabinets ir apstiprinājis grozījumus Ministru kabineta 2020.gada 9.jūnija noteikumos nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, nosakot mazākas ūdens virsmas kvadratūras prasības uz vienu izglītojamo.
Konsultējoties ar biedrību „Latvijas Peldēšanas federācija” un bērnu peldētapmācības programmu īstenotājiem, kā arī, lai veicinātu bērnu peldētapmācības programmu pieejamību, Izglītības un zinātnes ministrija (turpmāk – IZM) ir ierosinājusi precizēt nodrošināmo ūdens virsmas platību peldētapmācības programmu īstenošanai laikā, kamēr 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniedz 120, nosakot, ka peldētapmācības peldbaseinos vienam peldētapmācības programmas audzēknim ir jānodrošina ne mazāk kā 6 m2 no ūdens virsmas platības. Tādejādi vienā peldētapmācības nodarbībā 40 m2 peldētapmācības peldbaseinā varēs piedalīties līdz septiņiem audzēkņiem (apaļojot matemātisko aprēķinu līdz veselam skaitlim).
Ministru kabinets šo priekšlikumu ir apstiprinājis un, veicot grozījumus MK noteikumu nr. 360 14.6 2. apakšpunktā, pēc grozījumu stāšanās spēkā bērnu peldētapmācības programmās, kas tiek īstenotas bērnu peldētapmācības vannās (mazajos baseinos), uz vienu programmas audzēkni jānodrošina ne mazāk kā 6m2 no ūdens virsmas platības (iepriekš – 15m2).
Vienlaikus jānorāda, ka konkrētais grozījums attiecas tikai uz bērnu nodarbībām peldētapmācības vannās (mazajos baseinos). Šīs punkts nav attiecināms nedz uz pieaugušo nodarbībām (piemēram, ūdens aerobika) mazajos baseinos, nedz peldētapmācības nodarbībām 25m un/vai 50m peldbaseinos. Šajās vannās prasība par vienai personai nodrošināmo ūdens virsmas platību (15 m2) paliek nemainīga.
Vienlaikus LPF vērš uzmanību, ka MK noteikumi nr. 360 nosaka prasību nodarbībās iesaistītajiem audzēkņiem un nodarbinātajiem veikt iknedēļas testēšanu (izņemot personām ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu). Audzēkņu testēšanu var neveikt, ja dalībnieku skaits grupā ir ne vairāk kā 5.
Grozījumi noteikumos paplašina arī ārtelpu sporta sacensību organizatoru loku – turpmāk sacensības ārpus telpām varēs organizēt jebkura persona, tajā skaitā, pašvaldības. Līdz šim sacensības varēja organizēt tikai Sporta likumā noteiktā kārtībā atzītās sporta federācijām vai to juridiskie biedri.