Par mums

Latvijas Peldēšanas federācija (LPF) ir Latviā vienīgā Starptautiskajā Peldēšanas federācijā (FINA) un Eiropas Peldēšanas līgā (LEN) atzītā peldēšanas sporta veidus pārstāvošā sporta organizācija un tā ir atbildīga par piecu (5) olimpisko sporta veidu – peldēšanas, peldēšanas atklātā ūdenī, daiļlēkšanas, ūdenspolo un mākslas peldēšanas – attīstību valstī. LPF pieder ekskluzīvas tiesības pārstāvēt Latviju FINA un LEN kā arī citās, šo organizāciju veidotās institūcijās un pasākumos.

LPF apvieno republikas teritorijā darbojošās peldēšanas, daiļlēkšanas, ūdenspolo un sinhronās peldēšanas sporta organizācijas, kā arī organizācijas, kas veic iedzīvotāju peldēšanas apmācību un sekmē veselības nostiprināšanu ar peldēšanas līdzekļiem.

LPF šobrīd ir viena no lielākajām Latvijā atzītajām sporta federācijām un apvieno 48 ar peldēšanas sporta veidu apmācību un sporta darbību saistītās organizācijas, tai skaitā 14 profesionālās ievirzes izglītības iestādes, kurās ar peldēšanu nodarbojas vairāk kā 2000 dalībnieku. Kopumā LPF biedrorganizācijās ir reģistrētas 7 637 personas, kas nodarbojas ar peldēšanas sporta veidiem.

Peldēšanas sporta pirmsākumi Latvijā meklējami 1905. gadā, kad tika nodibināta pirmā peldēšanas biedrība (“Majoru Peldu biedrība”), savukārt pamati līdzšinējai LPF ir rodami vien 26 gadus vēlāk – 1931.gada 5.maijā Rīgas apgabaltiesā tiek reģistrēta bezpeļņas savienība “Latvijas Peldēšanās savienība”, kas turpina savu darbību līdz pat 1940.gadam.

Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā peldēšanas sporta dzīves organizatori jau 1988.gada nogalē izveido patstāvīgu sabiedrisku sporta organizāciju “Latvijas Peldēšanas federācija”, bet 1990.gada 3.novembrī ārkārtas kongresā pasludina to par “Latvijas peldēšanas savienības likumīgo un morālo mantinieci un kā tāda, saskaņā ar 1990.gada 3.novembrī apstiprinātajiem Latvijas peldēšanas federācijas Statūtiem, uzņemas visu peldēšanas sporta vadību Latvijas Republikā un Latvijas pārstāvniecību starptautiskajos peldēšanas sporta sakaros, tai skaitā arī Starptautiskajā federācijā F.I.N.A. un Eiropas peldēšanas līgā LEN, kurās par pilntiesīgu biedru Latvija uzņemta F.I.N.A. 1932 gada Losandželosas kongresā”.

Šodien LPF ir pilntiesīgs FINA un LEN biedrs, aktīvi darbojas Ziemeļvalstu Peldēšanas federāciju savienībā, kā arī pārstāv peldēšanas sporta veidu intereses Latvijas sporta jumta organizācijās – Latvijas Olimpiskajā komitejā un Latvijas Sporta federāciju padomē.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.