Ventspilī būvēs 50m peldbaseinu ar sadalošo sienu

Aizvadītajā nedēļā Ventspils pilsētas attīstības komisijā deputāti pieņēma lēmumu par jauna multifunkcionālā 50m peldbaseina  būvniecību, par paraugu ņemot Šveices pilsētā Usterā esošo peldbaseinu. 

Strādājot pie peldbaseina projekta, Ventspils domes Attīstības komisijā ir noslēgušās diskusijas par jaunbūvējamā baseina parametriem. Nolemts, ka 50 metrus garajam baseinam būs astoņi celiņi. Baseinu būs iespējams sadalīt uz pusēm ar bīdāmām starpsienām.

Tas būs unikāls objekts, jo 50 metrus garo peldbaseinu ar astoņiem celiņiem ar speciālas iekārtas palīdzību varēs sadalīt uz pusēm, iegūstot 16 celiņus pa 25 metriem katru. Tāpat varēs sadalīt tikai pusi no baseina, iegūstot attiecīgi astoņus 25 metrus garus celiņus un četrus 50 metrus garus. Blakus lielajam peldbaseinam atradīsies 12,5 x 6 m baseins, kas būs salīdzinoši sekls un kalpos peldētapmācībai. Jaunā peldbaseina kompleksā būs arī specializēta trenažieru zāle, aerobikas zāle un pie ģērbtuvēm atradīsies divas saunas.

“Līdz ar to, kad uzbūvēs šo baseinu, ventspilniekiem tagadējo četru celiņu vietā būs pieejami 16 – četras reizes vairāk,” skaidroja Lembergs.

Vienlaikus ar baseinu vienotā kompleksā plānots izbūvēt arī rehabilitācijas centru dažādu, tai skaitā sporta traumu ārstēšanai. Pie rehabilitācijas centra būs arī mazais baseins. Tāpat plānots uzbūvēt viesnīcu ar 40 vietām. Atkarībā no projekta izmaksām, viesnīcas būvniecība, iespējams, varētu tikt īstenota projekta otrajā kārtā, pieļāva Lembergs.

Drīzumā tiks organizēts jaunbūvējamā kompleksa skiču projektu konkurss.

Jau ziņots, ka Izglītības un zinātnes ministrijas iniciatīvā “Sports” Ventspilij plānots novirzīt 1,55 miljonus eiro. Kā iepriekš skaidroja Lembergs, šie līdzekļi nepieciešami jaunam peldbaseinam, jo Ventspilī ir tikai viens četru celiņu peldbaseins pie 6.vidusskolas. Tas ir skolas baseins un, pēc pašvaldības domām, neatbilst Ventspils vajadzībām. Pilsētas vienīgajā baseinā sacensību laikā trūkstot sēdvietu, bet ģērbtuves esot piemērotas drīzāk skolas baseinam, nevis visas pilsētas sporta infrastruktūras objektam.

Dalies ar ziņu