Rēzeknē atklāts āra peldbaseins

Šonedēļ Rēzeknē ar svinīgu peldējumu tika atklāts jauns 25m āra peldbaseins, kas ir vienīgais šāda tipa sporta objekts ne vien Latvijā, bet arī visā Baltijā. 

Sešu celiņu 25 metrus garais peldbaseins atrodas blakus Rēzeknes Olimpiskā centra jaunajai viesnīcai. Tas būvēts ne tikai sportistu vajadzībām, bet arī kā daļa no atpūtas kompleksa, kuram līdzās ir arī bērnu baseins, džakuzi vannas un citi atpūtas un izklaides elementi. Rēzeknes Sporta pārvaldes vadītājs Nikolajs Krilovs pārliecināts, ka ar vienu nelielo pašvaldībai piederošo baseinu un vienu baseinu Robežsardzes koledžā Rēzeknei ir par maz:

“Kad treniņi notiek atklātajā baseinā, tas ir pavisam cits aerobais darbs. Tas ir ļoti svarīgs tieši peldētājiem, tieši sportistiem. Taču šis baseins nav tikai sportistiem, bet arī visiem iedzīvotājiem, ne tikai Rēzeknes, bet arī tuvāko pilsētu iedzīvotājiem.”

Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Aivars Platonovs uzsver, ka šāda tipa baseins varētu piesaistīt ne tikai vietējos sportistus: “Atklātā tipa peldbaseins noteikti ir interesants visiem profesionālajiem peldētājiem, sporta skolām, un es domāju, ja būs šis kompleksais piedāvājums ļoti labs, kas ietver ne tikai peldbaseinu, bet arī dzīvošanu, ēdināšanu, un šis piedāvājums būs labs ne tikai kvalitātē, bet arī samērīgs cenā, tad pieprasījums varētu būt liels.”

Jaunatklātajā peldbaseinā tiek plānotas arī peldēšanas sacensības. Pirmās nacionāla līmeņa sacensības notiks jau š.g. jūnija nogalē – 30.06.-01.07. rēzeknieši uzņems LPF kausa izcīņas sacensības, kurās varētu startēt ap 250-300 sportistu no visas Latvijas

Dalies ar ziņu