Kazaņā sākas XVI FINA pasaules čempionāts

Piektdien, 24. jūlijā, ar grandiozu atklāšanas ceremoniju tika atklāts XVI FINA pasaules čempionāts peldēšanas sporta veidos, kurā dalību aizvadīs rekordiels valstu skaits – 189 valstis. Latviju šajā čempionātā pārstāvēs pieci peldētāji – Aļona Ribakova, Nikolajs Maskaļenko, Daniils Bobrovs, Jānis Šaltans un Uvis Kalniņš. 

Peldēšanas sacensības, kas norisināsies speciāli konstruētos peldbaseinos Kazaņas futbola stadiona teritorijā, sāksies 2. augustā un ilgs līdz 9. augustam. Astoņu sacensību dienu laikā kopumā tiks izcīnīti 42 medaļu komplekti, bet Latvijas sportisti izies uz starta 12 individuālajās distancēs, kā arī 4x100m kombinētajā safetē. 

Kā pirmais no Latvijas pārstāvjiem uz starta izies Nikolajs Maskaļenko (tr. G. Jakubovskis), kas čempionāta pirmajā dienā startēs 100m brasa peldējumā. Turpmākajās dienās Maskaļenko startēs arī 50m brasa priekšsacīkstēs. Dienu vēlāk, 03. augustā, savus primos startus aizvadīs Jānis Šaltāns (tr. G. Broka, J. Solovjova) un Aļona Ribakova (tr. G. Jakubovskis), kas attiecīgi startēs 100m uz muguras un 100m brasā. Šaltāns kāps uz starta pjedestāla arī 50m uz muguras un 100m br./st., savukārt Ribakovai otrais starts paredzēts 200m brasā. 

200m brasā distancē čempionātā startēs arī jaunais Daniils Bobrovs (tr. G. Broka, J. Solovjova), kuram šī būs debija pasaules čempionātos. Bobrovam starts paredzēts 06. augustā.

Savukārt valmierietis Uvis Kalniņš pasaules čempionātu Kazaņā aizvadīs ar startiem 200m un 400m kompleksajos peldējumos, kas sacensību kalendārā ir iekļauti attiecīgi 05. augustā un 09. augustā. 

Čempionāta noslēdzošajā dienā Latvijas izlase tiks pārstāvēta arī kādā no stafešu disciplīnām. Čempionāta noslēdzošajā dienā mūsu izlases vīriešu kvartets startēs 4x100m kombinētajā stafetē. 

Informācija par čempionāta norisi un rezultātiem pieejama čempionāta oficiālajā mājas lapā: www.kazan2015.com

QR Code Business Card