Maļuka ar Latvijas rekordu iekļūst EJČ finālā

Eiropas Junioru čempionāta pirmajā dienā veiksmīgi startējusi Ieva Maļuka, kas, sasniedzot jaunu nacionālo rekordu, kvalificējusies finālam 100m brīvajā stilā. 

Maļuka čempionātu iesāka ar veiksmīgu startu jau priekšsacīkstēs, kad viņa peldējumu noslēdza 56,01 sekundē, kas deva septīto labāko laiku. Tobrīd no Latvijas rekorda viņa atpalika vien par 0,07 sekundēm, taču precīzi iekļāvās 2020.gada Vasaras olimpisko spēļu B normatīvā.

Savukārt pusfinālā sportiste uzrādīja ceturto labāko rezultātu, finišējot pēc 55,57 sekundēm un savā peldējumā uzrādot otro rezultātu. Maļukai līdz šim piederējušais valsts rekords bija 55,94 sekundes, ko viņa sasniedza tieši pirms gada – pērnā Eiropas junioru čempionāta finālā, kurā tika izcīnīta piektā vieta. Šī gada fināls tiks aizvadīts ceturtdienas vakarā.

Kā vēstīts, trešdien uz starta izgāja vēl vairāki Latvijas sportisti. Tā pirmā aiz pusfināla robežas palika Arina Sisojeva, kura 50 metros brasā ar rezultātu 32,78 sekundes bija 17. vietā. Jānorāda gan, ka no sākuma oficiālajos rezultātu protokolos Sisojeva atradās 16.vietā un viņa arī tika izziņota kā viena no pusfinālistēm, tomēr vēlāk rezultāti tika pārskatīti un veiktas korekcijas, kā rezultātā Latvijas sportiste tika “izstumta” no pusfinālistu rindām. Latvijas Peldēšanas federācija ir vērsusies pie LEN un sacensību organizatoriem ar oficiālu pieprasījumu sniegt skaidrojumu par veiktajām korekcijām un to, kāpēc nav sniegts nekāds paziņojums par konkrēto situāciju un pieņemtajiem lēmumiem.

Vēl 400 metros brīvajā stilā Artūrs Markovs ar rezultātu četras minūtes un 6,79 sekundes, ierindojās 38. pozīcijā starp 43 dalībniekiem, kamēr 200 metros brasā Marko Priednieks un Rikhards Kahanovičs guva attiecīgi 33. un 36. vietu starp 37 peldošajiem atlētiem.

Latviju šajā čempionātā kopā pārstāvēs seši sportisti. Sacensību pieteikumos visaugstākajā pozīcijā atrodas 2018. gada Eiropas junioru čempionāta sudraba medaļas ieguvējs 50 metru brasā Didzis Rudavs, kurš arī šogad šajā distancē atrodas starp pieciem ātrākajiem sportistiem.

Eiropas junioru čempionāts ilgs līdz šīs nedēļas beigām.

QR Code Business Card